بازگشت امید به بازار جهانی سنگ آهن

بازار سنگ آهن

قیمت سنگ آهن، به دلیل تعهد دولت چین برای تمرکز بر ثبات اقتصادی در سال آینده افزایش یافت و چشم انداز تقاضا را تقویت کرد. چین متعهد شده به سیاست پولی محتاطانه و سیاست مالی پویای خود ادامه دهد و ثبات اقتصادی را در سال ۲۰۲۲ در اولویت قرار دهد.

از آنجایی که برای سال آینده انتظار نمی‌رود در بخش عرضه سنگ آهن تغییر چشمگیری مشاهده شود، عامل اصلی تاثیر گذار بر قیمت این ماده اولیه، تقاضای آن خواهد بود که با امید به حمایت از بازار مسکن خوش بینانه است. روز دوشنبه قرارداد سنگ آهن در بورس دالیان برای تحویل ماه می ۵ درصد رشد داشته حدود ۱۰۶ دلار شد. قراردادهای فیوچرز در بورس سنگاپور هم ۷.۲ درصد رشد داشته ۱۱۶.۱۵ دلار شنیده شد.

سنگ آهن امسال در مسیر پرفراز و نشیبی بوده، زیرا محدودیت‌های تولید فولاد چین برای کنترل آلاینده ها، مصرف را تحت تاثیر قرار داده و آشفتگی در صنعت املاک چین هم باعث کاهش فعالیت‌های ساختمانی شد. قیمت سنگ آهن از اوج خود در ماه می‌تقریبا به نصف کاهش یافته است، اگرچه اخیرا با افزایش تقاضا کمی حمایت شده است. با توجه به برنامه چین برای حفظ ثبات اقتصادی در سال آینده، حال چشم انداز بازار هم چندان منفی نیست و امیدواری‌ها بیشتر شده است.

امتیاز محتوا post
کاهش ارزش پول ملی باعث تجدید نظر در قیمت صادراتی مقاطع طویل فولادی ایران شد
ادامه مطلب
نوشتهٔ پیشین
ورق‌های جدید اکسین با توان صادرات به اتحادیه اروپا
نوشتهٔ بعدی
به سمت صنعت خالص با فولاد بدون فسیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آخرین مقالات

آخرین اخبار

فهرست