همه چیز در مورد ورق سیاه با ضخامت ۲ میلی متر

ورق سیاه مبارکه با ضخامت ۲ میل ۲۵۰*۱۲۵با استاندارد ST37 از دسته فولاد های مورد استفاده برای مصارف ساختمان سازی به حساب می آید. ورق های سیاه ST37 به دلیل درصد کربن پایین، استحکام بالایی در صنعت و ساختمان سازی کاربرد گسترده ای دارد. همچنین خاصیت جوش پذیری در این نوع ورق بسیار بالاست.  این ورق برای ساخت مقاطع فولادی مثل تیرآهن، نبشی، میلگرد، پروفیل و ناودانی مناسب و همچنین نیروی کششی ک  این نوع ورق تحمل می کند معادل است با ۳۷  کیلو گرم بر میلیمتر مربع می باشد.

ورق سیاه باضخامت 2میلی متر,ورق سیاه با ضخامت 2 میلی متر,
ورق سیاه با ضخامت ۲ میلی متر

 

ورق های فولادی به دو روش نورد گرم و نورد سرد تولید شده که تفاوت در روش تولید آن ها باعث تفاوت در مشخصات فیزیکی ودر نهایت کاربرد متفاوت محصول می شود. به همین دلیل توجه به نحوه تولید ورق های فولادی به منظور انتخاب محصول مناسب برای کاربرد مورد نظر دارای اهمیت بالایی می باشد. ورق های فولادی تولید شده به روش نورد گرم را ورق سیاه می گویند. ورق سیاه در دو نوع ورق سیاه معمولی که بیشترین کاربرد را در صنعت ساخت و ساز و ورق سیاه صنعتی که در صنعت پتروشیمی، مخزن سازی،سد سازی و… کاربرد دارد. ورق های فولادی به دو صورت ورق و رول تولید می شوند. که اغلب ورق های رول قابل سفارش در طول های مورد نیاز مشتریان می باشد.

یکی از انواع ورق های فولادی عرضه شده در آهن بانک، ورق آهن ۲ میل از کارخانجات مختلف می باشد.

قیمت ورق آهن ۲ میل

ابعاد و وزن استاندارد ورق سیاه ۲ میل به شرح زیر است:
در جدول استاندارد ورق های سیاه، ورق های با طول ۲ متر، عرض ۱ متر و ضخامت ۲ میلیمتر دارای وزنی معادل با ۳۲ کیلوگرم می باشند.
ورق های سیاه، ورق های با طول ۲۵۰ سانتیمتر، عرض ۱۲۵ سانتیمتر و ضخامت ۲ میلیمتر دارای وزنی معادل با ۵۰ کیلوگرم می باشند.

برای اطلاع از قیمت دقیق ورق آهن ۲ میل با مشاورین آهن بانک در ارتباط باشید.

ورق سیاه باضخامت 2میلی متر,ورق سیاه با ضخامت 2 میلی متر,
ورق سیاه با ضخامت ۲ میلی متر

جدول وزنی ورق

جدول وزنی ورق های فولادی منبعی مناسب به منظور دسترسی آسان و سریع به وزن ورق آهنی و ورق فولادی در انواع ضخامت و ابعاد می باشد. جدول وزنی ورق شامل وزن ورق سیاه، وزن ورق گالوانیزه و سایر ورق های فولادی بوده که در کارخانجات داخلی نیز تولید و عرضه می شوند. ورق سیاه st37 یکی از معروف ترین و پر مصرف ترین ورق های فولادی بوده که در انواع حالت های رول شده و یا برش خورده موجود می باشد. ورق های سیاه st37 با ضخامت بیش از ۲۰ میلی متر به صورت برش خورده عرضه شده که شیت فابریک نامیده شده و دارای قابلیت برش به ابعاد کوچک تر و مطابق با سفارش مشتریان می باشند.

فرمول محاسبه وزن ورق فولادی

اگرچه استفاده از جدول وزنی ورق سیاه و سایر ورق های فولادی راهی ساده تر جهت تعیین وزن ورق فولادی می باشد اما چنانچه دسترسی به جدول وزنی ورق سیاه امکان پذیر نباشد می توان از طریق فرمول محاسبه وزن ورق سیاه به سادگی وزن ورق های فولادی در تمام ابعاد را به دست آورد. در این رابطه، وزن مخصوص ورق آهنی یا همان چگالی ورق فولادی تقریبا برابر با ۸۷/۷ گرم بر سانتی متر مکعب در نظر گرفته می شود.

ضخامت ورق (mm)× عرض ورق (m)× طول ورق (m)× ۸۵/۷ = وزن ورق فولادی(Kg)

 

فرمول محاسبه وزن ورق فولادی,ورق سیاه باضخامت 2میلی متر,ورق سیاه با ضخامت 2 میلی متر,
فرمول محاسبه وزن ورق فولادی

 

حال اگر ورق سیاه به حالت رول شده باشد، وزن آن به صورت وزن بر واحد طول بیان می شود. برای این منظور کافیست تا ضخامت و عرض ورق در چگالی آن ضرب شود. برای سایر انواع ورق های فولادی نظیر ورق روغنی، ورق گالوانیزه و غیره، به دلیل برابر بودن وزن مخصوص آهن برای ورق های سرد و گرم، وزن ورق روغنی، وزن ورق سیاه و نیز وزن ورق گالوانیزه همگی از همین رابطه به دست خواهند آمد. اگرچه وزن ورق فولادی محاسبه شده از طریق فرمول و یا محاسبه آنلاین تا حد بالایی قابل قبول و معتبر است، اما به دلیل تفاوت جزئی در میزان چگالی ورق ها، وزن دقیق ورق سیاه هنگام بارگیری و بر روی باسکول مشخص خواهد شد.

محاسبه آنلاین وزن ورق

یکی دیگر از روش های محاسبه وزن ورق، استفاده از محاسبه گر وزن ورق فولادی می باشد که با وارد نمودن مقادیر چگالی، ضخامت، عرض، طول و تعداد شیت، وزن ورق فولادی مورد نظر محاسبه می شود. محاسبه آنلاین وزن ورق سیاه و سایر ورق های فولادی مقدار وزن ورق را با کمترین میزان خطا ارائه خواهد داد و روشی سریع در محاسبه وزن ورق آهنی می باشد.

آهن بانک عرضه کننده قیمت روز ورق سیاه

با اطلاعاتی که در مورد تولید ورق سیاه کسب کردید لازم است توجه داشته باشید که، خرید این ورق مانند انواع آلیاژ، فولاد  یا مواد اولیه دیگر، نیاز به مراجعه به فروشندگان باسابقه و با تجربه دارد. خرید از عرضه‌کنندگان معتبر، علاوه‌ بر آنکه اطمینان شما را از خریدی با قیمت مناسب بالا می‌ برد، محصولاتی با تنوع بسیار زیاد در اختیار شما قرار خواهد داد.

آهن بانک به‌ عنوان بزرگ‌ ترین عرضه‌ کننده‌گان ورق سیاه و با قیمت روز، در نظر دارد که کلیه محصولات را در فروشگاه اینترنتی خود به نمایش گذاشته و قیمت روز ورق سیاه را به‌ صورت به‌ روز رسانی شده به کلیه کاربران ارائه کند. این مجموعه با داشتن سابقه‌ ای بسیار طولانی و درخشان در زمینه فروش انواع ورق سیاه، در نظر دارد این محصول پر کاربرد را با ضخامت‌ و اندازه‌ های متنوع در اختیار خریداران قرار خواهد داد. در کنار آهن بانک تجربه خریدی لذت‌ بخش، به‌صرفه و با کیفیت را خواهید داشت. پس با ما همراه باشید.


راهنمای خرید ورق سیاه

نوشتهٔ پیشین
از ورق سیاه تا پروفیل
نوشتهٔ بعدی
راهنمای خرید ورق سیاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آخرین مقالات

آخرین اخبار

فهرست