قیمت روز تیرآهن

قیمت تیرآهن هر لحظه در حال تغییر است و به شرایط مختلفی بستگی دارد. امکان پیش‌ بینی دقیق قیمت روز تیراهن وجود ندارد. قیمت این محصول به صورت روزانه توسط کارخانه‌ های تولید کننده اعلام می‌ شود. پس آگاه باشید قبل از اینکه بخواهید به خرید یا فروش آهن تصمیم بگیرید از قیمت روز آهن آلات با خبر شوید. برای تهیه قیمت تیرآهن باید همیشه از سایتی استفاده کنید که قیمت های آن بروز بوده و حیطه کاری آن بصورت اختصاصی در زمینه آهن آلات باشد تا بتواند قیمت های دقیق و صحیح برای مشتریان خود ارائه کند. تلاش ما در مجموعه آهن بانک ارائه قیمت روز تیرآهن های مختلف از جمله تیرآهن ذوب آهن می باشد. در لیست زیر می توانید قیمت انواع تیرآهن مورد نظر خود را ملاحضه کنید و پس از ملاحضه قیمت تیرآهن مورد نظر خود به منظور ثبت سفارش با کارشناسان ما در مجموعه آهن بانک تماس حاصل فرمایید. شماره تلفن: ۰۳۱۳۲۶۵۶۵۳۴

با توجه به نوسانات شدید بازار آهن در صورتی که قصد خرید تیر آهن و یا فروش تیر آهن دارید، مطمئن شدن از قیمت و تایید قیمت آن توسط کارشناسان فروش کاملا الزامی می باشد. هم چنین با کلیک بر روی نام هر محصول می توانید به اطلاعات دقیق و نمودار قیمتی ان در طول روزها و هفته ها و ماه های گذشته دسترسی داشته باشید.

عوامل موثر در قیمت روز تیراهن

عوامل زیادی بر قیمت روز تیرآهن تأثیر گذار است و برای خرید و فروش آهن آلات و پیش بینی قیمت تیرآهن باید با این عوامل آشنایی داشته باشید .

از عوامل تأثیر گذار بر قیمت تیرآهن می توان به:

۱- عرضه و تقاضا

۲- روند صنعت

۳- هزینه مواد

۴- هزینه حمل و نقل

۵- فصل تولید

۶- نرخ ارز اشاره کرد

که در ادامه هر کدام از آن ها را توضیح خواهیم داد .

۱- عرضه و تقاضا

یکی از مهم ترین صادر کننده های تیرآهن کشور چین است که بر خرید و فروش تیرآهن در بازار تأثیر می گذارد . قیمت تیر آهن هنگامی که متقاضی زیاد داشته باشد اما عرضه آن از سوی تولید کننده کم باشد افزایش می یابد . بالعکس هنگامی که تولید تیرآهن زیاد باشد اما متقاضی زیادی نداشته باشد قیمت تیرآهن کاهش می یابد .

پس از تحلیل صنعت فولاد چین مشخص شد که گسترش مقیاس کاربرد فولاد و تیرآهن‌های فولادی در این کشور، منجر به افزایش قیمت سنگ آهن و در نتیجه افزایش قیمت‌ها شده است.

علاوه بر آن در میان این بررسی‌ها این نتیجه به دست آمد که استرالیا به عنوان یک تامین‌کننده عمده سنگ آهن برای کشور چین، یک مدل رگرسیون پویا در خط تولید آن ایجاد کرده است.کارشناسان در نهایت به این نتیجه دست یافتند که تولید فولاد خام چین تاثیر به‌سزایی در قیمت وارد سنگ آهن و سایر تولیدات آن مانند انواع تیرآهن خواهد داشت.

تمرکز بر صنعت فولاد چین، باعث به وجود آمدن شاخص‌هایی در تعیین سنگ آهن، تولید و صادر آن و در نتیجه تولید تیرآهن‌های فولادی شد.

۲- روند صنعت

روند صنعت های دیگر نیز می تواند بر قیمت تیرآهن تأثیر گذار باشد . به طور مثال اگر صنعت خودرو سازی و ساخت و ساز رونق داشته باشد میزان تقاضا برای تیرآهن بالاتر خواهد رفت و قیمت آن نیز افزایش پیدا می کند .

۳. هزینه مواد

دو ماده اصلی تولید تیرآهن و فولاد فلز قراضه و سنگ آهن است . اگر دسترسی به این مواد محدود باشد میزان تقاضا بیشتر از عرضه خواهد بود در نتیجه هزینه تولید مواد و قیمت روز تیرآهن بالاتر خواهد رفت .

۴- هزینه حمل و نقل

از دیگر عوامل تأثیر گذار بر قیمت تیرآهن هزینه حمل و نقل است بنابراین قبل از خرید و فروش آهن آلات لازم است حتما از شرایط حمل و نقل ، ریسک و مدیریت زمان در هنگام حمل و نقل اطمینان حاصل کنید . قیمت نفت هم در بازار فولاد بی تأثیر نیست، از آن جایی که ۱۵ درصد قیمت مقاطع فولادی مربوط به قیمت انرژی است. از سوی دیگر افزایش قیمت نفت سبب افزایش هزینه‌های حمل و نقل شده و در نهایت این دو عامل می‌توانند قیمت تمام شده مقاطع را که در دسترس قرار می‌گیرند، افزایش دهد.

۵-فصل تولید

تغییرات فصل در الگوهای حمل و نقل ، میزان تقاضا ، نوسانات قیمت گذاری تأثیر گذار است . بنابراین یکی از عوامل دیگری که به صورت غیر مستقیم بر قیمت تیرآهن تأثیر می گذارد فصل تولید است .

۶- نرخ ارز

از آن جایی که بسیاری از مقاطع فولادی مانند تیرآهن از کشورهای دیگر وارد می شود هرگونه افزایش یا کاهش در نرخ ارز بر روی قیمت گذاری مقاطع فولادی مانند تیرآهن تأثیر گذار است .

انواع تیرآهن

در جدول زیر می توانید انواع تیرآهن موجود در آهن بانک را بر اساس سایز و نوع کارخانه تولید کننده مشاهده کنید :

کارخانه تیرآهن / سایرتیرآهن تیرآهن ذوب آهن تیرآهن فایکو تیرآهن یزد تیرآهن اهواز
تیرآهن ۱۲ x x x
تیرآهن ۱۴
تیرآهن ۱۶
تیرآهن ۱۸
تیرآهن ۲۰
تیرآهن ۲۲
تیرآهن ۲۴ x x
تیرآهن ۲۷ x x x
تیرآهن ۳۰ x x x

 

قیمت روز تیراهن و قیمت نفت

از آن جایی که نزدیک به ۱۵ درصد قیمت محصولات فولادی و آهن به مصرف انرژی واحدهای تولیدی مربوط است می توان گفت یکی از عوامل تأثیر گذار بر قیمت تیرآهن ، قیمت نفت است . همان طور که می دانید کاهش قیمت نفت موجب رشد اقتصادی کشورهای مصرف کننده و افزایش آن موجب رشد اقتصادی کشور های تولید کننده می شود .

نتیجه گیری :

عوامل زیادی بر قیمت تیراهن در ایران موثر است، میزان خرید و فروش در بازار بورس و مقدار خریدار و تقاضای واقعی برای خرید باعث افزایش یا کاهش قیمت این فلز خواهد شد. هم چنین افزایش صادرات، مشکل کاهش موجودی بازار را به همراه داشته و معمولا قیمت آهن آلات را به دنبال خواهد داشت.
سیاست های دولت نیز در کاهش یا افزایش تولید در شرکت های بزرگ تولید شمش آهن بر این قضیه بسیار اثرگذار خواهد بود.

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت اهن، قیمت مواد اولیه مانند مانند سنگ آهن و قراضه و قیمت مواد اولیه پایه مانند نیکل و کروم اشاره کرد. در نتیجه تغییر و تحول در قیمت هر یک از این مواد اولیه، آغازگر تغییرات بر قیمت میلگرد خواهد بود.

در صورت کم شدن موجودی مواد اولیه و افزایش تقاضا، قیمت مواد اولیه افزایش یافته، در نتیجه با افزایش قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت پروفیل مواجه خواهیم شد. علاوه بر قیمت مواد اولیه اصلی و پایه، هزینه انرژی نیز به طور مستقیم بر قیمت میلگرد تاثیر می‌گذارد، زیرا ذوب و شکل دهی فولاد از پرمصرف‌ترین بخش‌های انرژی در هر کشور به شمار می‌آید.

شرایط عمومی خرید و فروش تیرآهن

 • ارسال تیرآهن به آدرسی که خریدار ارائه می دهد بر عهده فروشنده می باشد.
 • هزینه هایی همچون انبارداری، بارگیری، تخلیه و حمل بار به آدرس اعلامی بر عهده خریدار می باشد.
 • تسویه حساب نهایی با توجه به وزن مشخص شده باسکول صورت خواهد گرفت.
 • با توجه به نوسانات لحظه ای که در بازار آهن وجود دارد و امکان تغییر قیمت ها زیاد می باشد در صورتی که پس از انتخاب قطعی کالای مورد نظر در روند خرید وقفه ای حاصل شود ما تعهدی در قبال تحویل کالا به قیمت اولیه نخواهیم داشت.
 • فاکتور رسمی با توجه به ارزش افزوده صادر خواهد شد.

در هنگام خرید و سفارش تیرآهن به نکات زیر توجه کنید.

 • مشخصات و ویژگی های انواع تیرآهن ها شامل نوع، سایز، تحویل، واحد، قیمت و …. در جدول محصول قرار داده شده است.
 • با توجه به نوسانات قیمت، با وجود آپدیت منظم قیمت ها در سایت، برای اطمینان از قیمت نهایی محصولات با کارشناسان آهن بانک در تماس باشید.
 • قیمت تیرآهن ها با توجه به محل تحویل که می تواند درب کارخانه، بنگاه اصفهان، بنگاه تهران و … باشد متفاوت می باشد.
 • برای مشاهده نمودار قیمت هرکدام از تیرآهن ها و آرشیو ماهانه به روی نام محصول کلیک کنید.
 • قیمت تیرآهن در صورت سفارش عمده از کارخانه با قیمت نازلتر تحویل میگردد.
 • قیمت تیرآهن برحسب شاخه ۱۲ متری می باشد.
 • عرضه تیرآهن به دو صورت شاخه‌ای و کیلویی صورت می‌پذیرد.
 • پرکاربردترین نوع تیرآهن سایزهای ۱۴، ۱۶ و ۱۸ است.
 • برندهای ذوب آهن، فایکو، آرین، یزد و بناب از مهمترین کارخانه‌های تولید کننده تیرآهن به شمار می‌آیند و مجموعه آهن بانک در حال حاضر به صورت تخصصی تیرآهن های ذوب آهن را کار می کند
 • در مورد تیرآهنی که قصد خریداری آن را دارید تحقیق کنید. باید دقیقا بدانید چه  تیرآهن با چه مشخصات و سایزی نیاز دارید.
 • مشورت کنید. پس از مشخص کردن تیرآهن مد نظر خود از کارشناسان آهن بانک مشورت بگیرید تا ابهام های احتمالی را رفع و با دقت بیشتری محصول خود را خریداری نمائید. در این مورد حتما کارشناسان آهن بانک راهنمایی های کاربردی در اختیار شما قرار می دهند.
 • ظرفیت بار خود را تعیین کنید. مطمئنا شما به ظرفیت معینی تیر آهن نیاز دارید. قبل از خرید میزان شاخه، کیلو و .. خود را مشخص کنید و سپس اقدام به خرید کنید.
 • قبل از خرید تیر آهن از بنگاه ها و مراکز مختلف قیمت را استعلام بگیرید چرا که افراد سودجویی وجود دارند که از بی اطلاعی خریداران سوء استفاده می کنند و هزینه بیشتری به خریداران تحمیل می کنند.
 • از مراکز بازرگانی که مجوز دارند خریداری کنید.
 • قبل از هر گونه واریز و یا خرید از کارشناسان فروش پیش فاکتور دریافت کنید. در پیش فاکتور ها ریز مبالغ و هزینه های دقیق ذکر شده است.
 • حتما تاییدیه سفارش خود را به کارشناس اعلام کنید.
 • آدرس دقیق خود را برای کارشناسان ارسال کنید.
 • قبل از تایید  محصول مبلغ را بطور کامل پرداخت نکنید.

سوالات متداول در مورد قیمت روز تیراهن

آیا قیمت تیرآهن در سایت آهن بانک به روز است ؟
بله قیمت تمامی تیرآهن ها در سایت آهن بانک به روز است هم چنین برای اطلاع از قیمت دقیق می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید .

معروف ترین کارخانه های تولید تیراهن کدامند ؟
از کارخانه های معروف تولید تیرآهن می توان به ذوب آهن ، فایکو ، اهواز ، یزد اشاره کرد .

آیا قیمت تیر آهن به نسبت محل تحویل (کارخانه ، بنگاه اصفهان ، بنگاه تهران ) متفاوت است ؟
بله معمولا قیمت تیرآهن با محل تحویل درب کارخانه ارزان تر است .

۳ دیدگاه. همین الان خارج شوید

 • احمد ابراهیمی
  فروردین 25, 1399 14:45

  سلام من برای ساخت ویلا ، قصد خرید تیرآهن دارم خواستم بدانم به صورت کلی تأثیر کرونا بر قیمت تیرآهن چگونه بوده است ؟ آیا در این چند روز با افت قیمت تیرآهن روبرو بوده ایم وپس از پایان دوره کرونا قیمت تیرآهن افزایش می یابد ؟ قیمت سایتتون مال اسفند ماهه و دقیق نیست ممنون میشم راهنمایی کنید ؟

  پاسخ
  • سلام وقتتون بخیر ، بله به دلیل افت تقاضا به خاطر شرایط پیش امده قیمتها نسبت به پایان سال کاهش پیدا کرده و به تدریج از ادامه کاهش کاسته شده است

   پاسخ
 • فرهاد مرادی پور
  آبان 22, 1399 14:02

  با پایین آمدن دلار چقدر قیمت تیرآهن و میلگرد پایین می آید؟
  ممنون از سایت خوبتان

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
استعلام قیمت از کارشناسان
ارسال از طریق واتساپ
استعلام قیمت