بازار فولاد به کدام سمت و سو رفت؟

سمت و سو بازار فولاد

جعفری طهرانی گزارش داد:بهای هر تن بیلت CIS با کاهش ۵ دلاری، ۳۷۵ دلار فوب دریای سیاه ارزیابی می شود.اگرچه بحران کرونا موجب افت تقاضا شده است و خریداران در شورای همکاری خلیج فارس GCC فعالیت چندانی ندارند و در انتظار کف قیمتی و کاهش بیشتر هستند اما ترکیه و روسیه برای فروش بیلت به جنوب شرق آسیا تلاش می کنند.

تجار سنگاپور ۳۰ هزار تن بیلت CIS را هفته قبل به بهای ۴۳۱ دلار تحویل فیلیپین فروختند. ترکیه نیز ۲۵ هزار تن بیلت را ۴۲۵ دلار تحویل مانیلا فیلیپین فروخته است.بهای بیلت پیشتهادی CIS به فیلیپین ۴۱۵ دلار CFR است در حالیکه خریداران به دنبال قیمت های ۴۱۰ دلار معادل ۳۷۰ دلار فوب هستند.بهای اسلب ۴۱۵ دلار فوب ثابت بود و روسیه یک محموله خود را ۴۴۰ دلار CFR اندونزی فروخته است.بهای قراضه وارداتی به ترکیه با ۶ دلار افزایش به ۲۵۸.۷ دلار رسید و تقاضا برای تحویل اواخر فوریه افزایش داشته است.

ویتنام تعرفه واردات بیلت را ۱۷.۳ درصد و برای محصولات طویل ۱۰.۹ درصد برای ۴ سال تمدید کرد.ورق وارداتی چین به ویتنام ۴۷۵ دلار CFR معادل ۴۵۰ دلار فوب چین ارزیابی شده است.قیمت میلگرد صادراتی ترکیه ۴۱۷ دلار ثابت بود و روسیه تمایلی به صادرات میلگرد نداشت. میلگرد در بازار داخل ۵۱۴ تا ۵۲۲ دلار تحویل مسکو به فروش می رسد.تقاضا در شمال افریقا بجز الجزایر نیز ضعیف است و تنها الجزایر یک محموله ۱۰ هزار تنی را ۳۹۰ تا ۴۰۰ دلار CFR خریداری نمود .

برای اطلاع از قیمت دقیق آهن آلات و گزارش هفتگی بازار فولاد با آهن بانک همراه باشید .

نوشتهٔ پیشین
وضعیت بازارهای فولاد در آغاز ۲۰۲۰ چگونه است؟
نوشتهٔ بعدی
مقایسه تقریبی نرخ های داخلی و خارجی برخی اقلام فولادی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آخرین مقالات

آخرین اخبار

فهرست