ضرر کنندگان بازار آهن چه کسانی هستند ؟

ضرر کنندگان بازار آهن

در حال حاضر اتفاقات غیر منتظره سیاسی مانند همیشه بازار آهن را نیز تحت تأثیر قرار داده است . با انتشار خبر تحریم فولاد سازان گروهی از متقاضیان خرید و فروش در بازار نگران ادامه یافتن روند موجود در بازار هستند . گروهی فکر می کنند آن هایی که خرید کرده اند و با موج افزایشی بازار پیش رفته اند ممکن است بازار روند معکوس پیدا کند و  با ریزش قیمت ها مواجه شوند .

گروهی دیگر فکر می کنند سود بزرگی را از دست داده اند و از روز های خوش بازار جا مانده اند . کارشناسان بر این باورند که اصلی ترین عامل کنترل قیمت های بازار ، تعیین نرخ عرضه محصول نهایی در بورس کالا است و نوسانات حادث شده در بازار ارز و هم چنین تقاضا می تواند تأثیر مستقیم و سریع روی آن داشته باشد .

نرخ پایه عرضه مقاطع طویل فولادی در بورس کالا برای این هفته حدود ۵ هزار تومان بسته شده است و از طرفی با توجه به مکانیزم کشف قیمت فعلی ، نرخ آن به این زودی ها کاهش نخواهد یافت بنابراین هفته ها طول خواهد کشید تا شاهد کاهش تدریجی نرخ پایه عرضه مقاطع طویل فولادی در بورس کالا باشیم .

لازم به ذکر است وقوع هرگونه مسئله غیر منتظره سیاسی دیگر نیز باعث ایجاد جو هیجانی مثبت یا منفی در بازار می شود . از آن جایی که سنگ بنای مکانیزم فعلی توسط فولاد سازان بزرگ تعریف شده است آن قدر که  هیجانات افزایشی در تسریع روند افرایش قیمت های بازار هم‌راستا با این مکانیزم اثر گذار است، در روند معکوس بازار اینگونه نمی باشد.

نوشتهٔ پیشین
آمار معاملات محصولات فولادی دربورس کالا ۱۸ دی ۱۳۹۸
نوشتهٔ بعدی
روش های تولید فولاد خام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آخرین مقالات

آخرین اخبار

فهرست