بازار آهن گرفتار نوسانات نرخ ارز

بازار آهن گرفتار نوسانات نرخ ارز

اگر نگاهی به زیرمجموعه های بازار داخلی فولاد بیندازیم متوجه افزایش قیمت به صورت جسته و گریخته می شویم . کارشناسان معتقدند مهم ترین عامل حمایتی این افزایش قیمت ها ، روند ملتهب و افزایشی بازار اسکناس ارز است . معملات گذشته در بازار های صادراتی برای فولادسازان قابل توجه و رضایت بخش بوده است . جالب است بدانید حجم تخصیص یافته شمش به بازار های صادراتی تا دوماه آینده پیش فروش شده اند .

به دلیل تحریم های نفتی توجه دولت این روزها به سمت  صادرات غیر نفتی و ارز برگشتی از صادرات این نوع کالاها مانند فولاد متمرکز شده است و این موضوع سبب شده تا دست فولاد سازان در کاهش سهمیه تخصیص یافته با بازار داخلی تا حد زیادی باز باشد .

فولادسازان القایی هم این روزها با حمایت روند صعودی ارز و شرایط ملتهب بازارها، در روند صعودی بازار سنگ تمام می‌گذارند و در کنار عوامل مثبت یاد شده عنوان می‌کنند که کمبود مواد اولیه از جمله آهن اسفنجی و قراضه آهن عامل اصلی روند افرایشی آنهاست، آن ها مدعی هستند که که فولادسازان بزرگ در تامین مواد اولیه انها اهتمام لازم را ندارند و توجه انها این روزها یا بازارهای صادراتی است یا تامین مواد اولیه تولید محصول نیمه نهایی و نهایی خط تولید خودشان است. به هر حال در کنار کشف سطوح نرخهای بالاتر معاملات شمش در بورس کالا، یک‌پای اصلی پیش قراولان افزایش قیمت‌های داخلی فعلا همین فولادسازان حوزه القایی هستند که با افزایش قیمت شمش محرک روزانه حوزه نورد بخش خصوصی می شوند.

نوشتهٔ پیشین
کارخانه های فولاد کشور
نوشتهٔ بعدی
نرخ بازار داخلی میلگرد آجدار به سقف نزدیک شده است ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آخرین مقالات

آخرین اخبار

فهرست