سردرگمی خریداران با افزایش قیمت آهن

همان طور که می دانید قیمت آهن آلات در بازار ایران و به خصوص آهن آلات ساختمانی دارای نوسانات و تغییرات بسیار زیادی است. همین عامل نیز باعث شده تا بازار آهن آلات در ایران روز های پر تنشی را سپری کند.

در هفته گذشته با وجود زیاد بودن ایام تعطیل قیمت آهن روند صعودی داشته و برای متقاضیان خرید آهن در بازار اصلا جذاب نبوده است . اکثر کارشناسان بر این عقیده هستند که جرقه این افزایش قیمت به دو هفته پیش باز می گردد .در چند روز گذشته قیمت آهن با شتاب زیادی روند افزایشی داشته و هنوز هم این جریان متوقف نشده است .

اولین پله رشد قیمت آهن را می توان اواخر مهرماه و دومین پله را اوایل آبان ماه در نظر گرفت که هم چنان ادامه دارد . مهم  ترین علت رشد قیمت آهن هیجانات خرید بسیاری از اهالی بازار است و تا زمانی که تلاش برای خرید و تقاضا وجود دارد می توان گفت پتانسیل رشد قیمت نیز وجود دارد .

از سوی دیگر موجودی انبارها به نسبت در حال افزایش بوده و تداوم خرید از واحدهای تولیدی و اعلام زمان تحویل بین یک هفته تا ۱۰ روز یا حتی بیشتر، نشان می‌دهد که جو غالب در بازار فولاد هنوز هم در مسیر جذابیت خرید حرکت می‌کند. این شرایط دلیلی برای عدم رشد بیشتر قیمت‌ها را در ذهن تداعی نمی‌کند، بنابراین به گزارش آهن بانک، جریان روانی غالب در بازار را می‌توان هنوز افزایشی در نظر گرفت.

با وجود این که در اکثر موارد جو روانی به وجود آمده در بازار رخدادی کوتاه مدت است  و با تغییر فاز قیمت ها تغییر می کند به دلیل تصور اشتباه عموم افراد درمورد صعودی بودن قیمت ، رشد قیمت آهن هنوز تداوم دارد .

نوشتهٔ پیشین
قیمت آهن آلات درب کارخانه
نوشتهٔ بعدی
تیر آهن ذوب آهن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آخرین مقالات

آخرین اخبار

فهرست