ورق کرکره

ورق کرکره

ورق کرکره نوع خاصی از فرم دهی ورق گالوانیزه می باشد که در ساخت سقف های شیروانی کاربرد دارد. از زمان های قدیم برای هدایت آب باران جمع شده در بام ها از سقف های شیب دار استفاده می شد. با گذشت مان و پیشرفت تکنولوژی مدل های متنوعی ساخته شد که در ادامه به برسی آن می پردازیم.

ورق کرکره سینوسی

این نوع کرکره از قدیمی ترین و پر فروش ترین نمونه های ورق شیروانی برای پوشش سقف می باشد. تولید کرکره سینوسی  با استفاده از ورق گالوانیزه رنگی انجام می شود که به صرفه ترین نوع فرمینگ ورق برای پوشش سقف، کرکره سینوسی با ورق گالوانیزه می باشد.

کرکره های سینوسی به صورت طولی ایجاد می شود و طول آن متناسب با نظر مشتری میباشد. به این نکته توجه داشته باشید که کرکره هایی با طول بالا تر به دلیل دشوار بودن حمل آن از کارخانه تا محل مورد نصب امکان شکسته شدن کرکره ها وجود دارد.

ورق شادولاین

ورق طرح شادولاین از زیباترین طرح های موج دار ورق شیروانی می باشد. این طرح ورق شبیه به ذوزنقه می باشد که در ابتدا بیشتر روی ساندویچ پنل اجرا میشد اما با افزایش تقاضا استفاده از آن روز به روز بیشتر شد.

ذوزنقه

ورق گالوانیزه ذوزنقه شکل خاصی از ورق گالوانیزه می باشد. در این شکل از ورق موج هایی به شکل مربع در عرض ورق ایجاد می شود. در شکل دهی ورق ذوزنقه هیچ محدودیتی وجود ندارد بنابراین با توجه  سفارش مشتری طول و عرض دلخواه آن انتخاب می گردد.

ناودانی چیست ؟
ادامه مطلب

در جدولی که در انتها آمده است به بررسی تفاوتهای این سه طرح می پردازیم.

مقایسه انواع طرح‌ها
کنگره مزایا معایب کاربر
سینوسی پوشش زیاد مقاومت کم

نمای کم

سقف‌های ساده و دیواره‌ها
شادولاین پوشش خوب

استحکام مناسب

سقف‌های عمومی، سوله‌ها و

دیواه‌ها

ذوزنقه استحکام بسیار بالا پوشش کم سقف های مستحکم

مناطق برفی

نوشتهٔ پیشین
معرفی خصوصیات ورق گالوانیزه
نوشتهٔ بعدی
تعریف آهن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آخرین مقالات

آخرین اخبار

فهرست
استعلام قیمت از کارشناسان
ارسال از طریق واتساپ
استعلام قیمت