گزارش قیمت هفتگی ورق در بازار ایران

گزارش هفتگی قیمت ورق

 قیمت ورق گرم ضخامت دو میلیمتر روز شنبه در اصفهان ۷۹۸۰۰ ریال و در اهواز ۷۵۰۰۰ ریال اعلام شد که تا آخر هفته در اصفهان به ۸۵۰۰۰ ریال و در اهواز به ۸۲۰۰۰ ریال رسید. میانگین قیمت ورق مبارکه ضخامت ۳ تا ۱۵ میلیمتر که روز شنبه ۸۹۱۲۵ ریال بود روز چهارشنبه به ۹۵۳۷۵ ریال افزایش یافت. اکثر تجار و بنکدارها با توجه به افزایش قیمت تمایلی به فروش محصول خود ندارند چون امکان جایگزینی آن نیست به دلیل آنکه عرضه کالا بسیار محدود شده است.

ورق های اکسین ضخامت ۱۰ تا ۴۰ میلیمتر روز شنبه ۸۹۴۰۰ ریال قیمت داشت و روز چهارشنبه تا ۹۸۳۱۳ ریال بالا رفت. عرضه محصولات اکسین همچنان قطره چکانی است این در حالی است که قیمت اسلب بالا رفته و همین امر روی هزینه تولید اکسین هم تاثیر گذاشته است. بعید به نظر میرسد در کوتاه مدت این شرایط تغییر کند.

ورق های کاویان جسته گریخته در بازار پیشنهاد میشد و به همین دلیل قیمت مشخصی برای آن اعلام نمی گردید .

ورق سرد ضخامت ۴۰/۰ تا ۲ میلیمتر بطور متوسط روز شنبه ۱۱۷۳۰۰ ریال قیمت داشت ولی روز چهارشنبه تا ۱۲۷۰۰۰ ریال شیده شد. بعید است که روند افزایش قیمت تغییر کند چون دلیلی برای آن دیده نمی شود.

ورق گالوانیزه ضخامت ۴۵/۰ تا ۵/۱ میلیمتر روز شنبه ۱۱۲۰۶۶ ریال قیمت داشت روز یکشنبه به ۱۱۵۰۲۳ ریال رسید و از آن به بعد عرضه کننده جدی به علت تعطیلات در بازار نبود. علت افزایش ورق گالوانیزه بالا رفتن قیمت ورق گرم بود.

شرکت های فولادی که سهام شان در بازار بورس سهام عرضه می شود در سه ماهه پایانی پاییز به راندمان مورد نظر خود نرسیده بودند افزایش سه ماهه اخیر باعث شد تا تراز پایانی سال آنها برایشان دلچسب باشد اما دو مطلب را نباید از نظر دور داشت اول روند سرسام آور قیمت هاست که تمام معادلات و چشم اندازها را زیر سئوال می برد و دوم اینکه در سه ماهه پایانی بهار سال آینده شرکت های فولادی چه خواهند کرد نباید فراموش کرد که سال آینده سال مالیات ستانی است همه آنها که امسال با خوشحالی روند قیمت ها را دنبال میکردند در سال آینده باید جوابگو باشند.

نوشتهٔ پیشین
رشد مجدد قیمت میلگرد در سال ۹۹
نوشتهٔ بعدی
فلوچارت یا الگوی رفتاری تکراری بازار داخلی فولاد کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آخرین مقالات

آخرین اخبار

فهرست