تیرآهن فایکو

عنوان محصول قیمت طول وزن تقریبی محل تحویل واحد تاریخ بروزسانی اطلاعات بیشتر

نوعی از تیرآهن  که امروزه در صنعت ساخت‌وساز به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرند و مشهورترین آن‌ها در کشور, تیر آهن فایکو هستند که در اینجا اطلاعات مختصری برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم.. این نوع تیرآهن در اندازه‌های ۱۴ تا ۲۴ تولید می‌شود. معمولاً طول تیر آهن فایکو ۱۲ متر با اندازه‌های مختلف است. انواع مختلف استانداردهای تیرآهن آلات معتبر را دارند. تیرآهن فایکو یکی از تیرآهن های پرفروش در ایران است و به دلیل کارایی و اهمیت بالایی که دارد در این مقاله قصد داریم تا تیرآهن فایکو، قیمت و انواع آن را بررسی کنیم.

مراحل تولید تیر آهن فایکو

مرحله اول این است که شمش‌های فولادی (ساخته‌شده از محصولات فولادی نورد) معمولاً اندازه آن از ۱۵ تا بیش از ۲۰ سانتی متر طول و ابعاد خاصی دارند در این مرحله به داخل کوره می‌رود و با تنظیم دما در کوره تعیین می‌شود. زمان برای نورد گرم و دومین مرحله طول می‌کشد: این مرحله, تیرها در مجموعه‌ای از قفس‌ها وارد می‌شوند تا طول و عرض خود را کاهش دهند. مرحله سوم: در این مرحله, که مرحله نهایی است, تیرها با نورد سرد سرد شده و در بخش نهایی, تیر آهن فایکو به اندازه مطلوب و ضخامت طبق دستور فروشنده برش داده می‌شود.

لیست قیمت تیرآهن 12 را در آهن بانک مشاهده نمایید.

انواع تیر آهن فایکو

تیر آهن فایکو IPE که استانداردهای اتحادیه اروپا و آلمان را برآورده می‌کنند و ارتفاع آن از ۸۰ تا ۶۰۰ میلی متر تولید می‌شود.

تیر آهن فایکو IPB استاندارد این نوع اشعه هستند که به عنوان تیر آهن  بال پهن شناخته می‌شود و دارای عرض بالایی است. ارتفاع پرتو از ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی متر است.

تیر آهن فایکو INE که استانداردهای آن‌ها برای روسیه و چین هستند و در اندازه‌های مختلف از ۸۰ تا ۶۰۰ میلی متر تولید می‌شوند.

تیرآهن 12 متری IPE سایز 16

تیرآهن 12 متری IPE سایز 18

تیرآهن 12 متری IPE سایز 20

تیرآهن 12 متری IPE سایز 22

تیرآهن 12 متری IPE سایز 24

تیرآهن 12 متری IPE سایز 14

تیرآهن 12 متری IPE سایز 27

تیرآهن 12 متری IPE سایز 30

تیرآهن 12 متری IPE سایز 32

تیرآهن 12 متری IPE سایز 36

تیرآهن های فایکو عموما در این اندازه ها که در بالا به آن ها اشاره کردیم تولید و عرضه می شوند و هرکدام برای استفاده در قسمتی از ساختمان مورد استفاده هستند و برای افزایش استحکام و مقاوتم در بخشی از ساختمان به کار برده می شوند.

لیست قیمت تیرآهن 14 را در آهن بانک مشاهده نمایید.

انواع تیرآهن فایکو موجود در بازار ایران؟

تیرآهن فایکو مدل IPE

این تیر به عنوان یک تیر معمولی شناخته می‌شود و شبیه به ظاهر کلمه ای I در زبان انگلیسی  است. روش تولید آن مطابق با استانداردهای اروپایی بود؛ ؛ بال تیرآهن IPE ضخامت ثابتی دارند،به بیان دیگر ضخامت بال‌های ابتدایی و انتهایی آن یکسان هستند.سازه‌هایی که در ایران ساخته شده‌اند و توسط مهندسین ایرانی طراحی شده‌اند، معمولاً براساس این استاندارد هستند، که به همین دلیل است که این نوع به ویژه در میان مشتریان محبوب است.

تیرآهن فایکو مدل ‌INP

تیرآهن‌INP، مانند IPE تیر آهن ، شکل I دارد می‌گیرد و با استانداردهای روسی و چینی تولید می‌شود. تفاوت بین تیرآهن‌INPو IPE تنها در ضخامت بال ها است، در INP ضخامت بال ها با فاصله از جان کاهش می‌یابد.

علاوه بر تولید داخلی، این دو نوع نیز در بازار آهن وارد  هم می‌شوند.

تیر آهن های  IPE و INP بسیار شبیه هم هستند. در بسیاری از موارد، پس از خرید تیر آهن ، در محل تخلیه یا حتی پس از تکمیل ساختمان ، سازندگان ساختمان  متوجه شده‌اند که تیر آهن  مورد استفاده نادرست است، بنابراین توصیه می‌شود. در شناسایی نوع  تیر آهن انتخاب و مورد استفاده محتاط باشید.

لیست قیمت تیرآهن ذوب آهن را در آهن بانک مشاهده نمایید.

تیرآهن بال پهن فایکو (هاش یا IPB)

تیرآهن بال پهن (هاش یا IPB)یکی از شاخه‌های فرعی تیر آهن است، تیرآهن بال پهن (هاش یا IPB) در سه نوع سبک ، سنگین و نیمه سنگین در بازار عرضه می شود. . اگر بال ستون برابر با طول جان آن باشد، آن را یک تیر با بال بزرگ می‌نامند. آهن آنلاین در فروش و عرضه تیره‌ای دارای عوارض سنگین تخصص دارد، به طوری که متخصصان ما شما را در خرید هدایت می‌کنند. تیرآهن بال پهن (هاش یا IPB) در اندازه‌های ۱۰۰۰ تا ۱۰۰ تولید می‌شود.. کارخانه تولید ذوب آهن با هدف ارائه تیرآهن بال پهن (هاش یا IPB) با سایزهای ۱۶۰، ۱۸۰ و ۲۰۰ خط تولیدی جدیدی را راه‌اندازی کرده است تا تولید تیرآهن بال پهن (هاش یا IPB) کامل شود.

قیمت تیرآهن فایکو در بازار

قیمت تیرآهن فایکو به دلیل نوسانات ارز و دلار تغییر می‌کند. اگر شما یکی از مشتریان همیشگی ما هستید, باید بدانید که انواع تیرآهن های فایکو براساس اندازه و قطر آن‌ها قیمت‌گذاری می‌شوند. قیمت همه انواع تیرآهن های فایکو در شهرها متفاوت است و تولید تیره‌ای در کارخانه‌ها در این کشور توضیح داده شده‌است. اگر می‌خواهید انواع مختلفی از لوله‌های با اندازه‌های مختلف را با اندازه‌های مختلف خریداری کنید, بهتر است اطلاعات جامع در مورد انواع مختلف تیرآهن و کاربردهای آن‌ها داشته باشید و با کارشناسان در این رابطه مشورت کنید تا بتوانید خرید خود را با کیفیت بالاتر و قیمت معقول تری خریداری کنید و در نهایت از خرید خود راضی باشید.برای خرید تیرآهن فایکو مراجعه به یک مرکز معتبر در این زمینه می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد و شما می توانید قیمت تیرآهن های مختلف را با هم مقایسه و ارزیابی کنید کدام تیرآهن برای شما و هدفی که در سخات و ساز دارید مناسب تر است.

لیست قیمت ورق سیاه 2 میل را در آهن بانک مشاهده نمایید.

ویژگی های تیرآهن فایکو

تیرآهن های فایکو در انواع مختلفی از تیرآهن صنعتی و ساختمانی در اندازه‌های مختلف با قطر ۸ تا ۳۲ mm، IPE و IPN با زاویه بال برابر و بال برابر با ارتفاع ۸۰ تا ۳۲۰ میلی متر تولید و عرضه می شوند. قیمت روزانه تیرآهن فایکو به دلیل تغییر در قیمت مواد اولیه مورد نیاز برای تولید آن متغیر است. داشتن یک راه‌آهن خصوصی که به راه‌آهن تهران – مشهد متصل است، انتقال محصولات فایکو به بخش‌های مختلف کشور را آسان کرده‌است. ارسال دقیق برق و گاز طبیعی به این کارخانه، کنترل دقیق مواد خام شیمیایی محصولات، کیفیت مواد خام و سازگاری با آخرین استانداردهای ملی و بین‌المللی منجر به کیفیت بسیار بالای تیرآهن های فایکو تولید در ایران شده است.

با توجه به کیفیت بالای و استفاده از تجهیزات مدرن و کنترل کیفیت سختگیرانه محصولات، سبب شده است تا محصولات فایکو تولیدی در ایران به خارج  هم صادر شوند. محصولات تیرآهن فایکو با یک گواهی‌نامه کنترل کیفیت ارائه می‌شوند که نشانه تعهد شرکت و تضمین کیفیت محصول است.

لیست قیمت ورق سیاه 3 میل را در آهن بانک مشاهده نمایید.

دلیل محبوبیت تیرآهن های فایکو در ایران

ممکن است تعجب کنید که چرا تیرهآهن های فایکو اینقدر محبوب هستند؟ یکی از دلایل محبوبیت آن این است که بهترین گزینه برای مناطقی با رطوبت بالا است و کیفیت تیرآهن های فایکو بسیار بالا است. در اتصالات جوش تیر آهن فتیکو , شرایط برای کنترل خط جریان فراهم می‌شود و بهترین عملکرد نیز می‌تواند در آزاد کردن الکترودها ارایه شود. این تیرها بارها و بارها آزمایش شده‌اند تا سطح هزینه ماشین را اندازه‌گیری کنند. عملیات اتصال موثر در این زمینه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. از سوی دیگر مصرف برق برای برش و دیگر اتصالات تیرآهن فایکو کاهش بسیار پایینی دارد و کارایی اقتصادی خوبی دارد.

معمولاً شایعات زیادی در مورد قیمت تیرآهن های فایکو وجود دارد, اما چه چیزی تعیین می‌کند که قیمت نهایی تیرآهن های فایکو قیمت ارز و دلار است. از سوی دیگر, اندازه و قطر و همچنین کیفیت تیرآهن های فایکو تاثیر زیادی بر قیمت‌گذاری دارد. برای مثال, اگر می‌خواهید یک نوع درجه یک از تیرآهن های فایکو را بخواهید, باید کمی بیشتر بودجه را در نظر بگیرید. این میله‌ها در اندازه‌های مختلف ارایه می‌شوند و البته, نوع مارپیچ گالوانیزه که برای آن‌ها موجود است, بر قیمت نهایی تاثیر می‌گذارد. برخی از خرده فروشان بزرگ فکر می‌کنند که قیمت میلگرد باید ارزان‌تر باشد, اما وضعیت طوری است که گاهی کیفیت آن آنقدر بالا است که کاهش قیمت دشوار است.. شما متحمل هزینه‌های اضافی در این برنامه نخواهید شد و به راحتی می‌توانید وضعیت استفاده از آن را در نظر بگیرید. این تیر یک انتخاب عالی و رضایت‌بخش است.

محصولات کارخانه‌ای به وسیله روش نورد گرم تولید می‌شوند. در این روش، بسته به نوع بخش پایانی، شمش، شمش یا شکوفه در کوره قرار می‌گیرد و به دمای مطلوب می‌رسد. بعد از مقیاس بندی به منظور حذف پوسته‌های اکسید که ناشی از فرآیند ریخته‌گری و گرمایش و خنک کردن قسمت اولیه است، تیرآهن فایکو انتخاب عالی و رضایت بخش است..

لیست قیمت ورق یزد را در آهن بانک مشاهده نمایید.

اسکلت ساختمان ساخته شده با تیرآهن

ساختمان شما به استحکام سازه استحکام نیاز دارد. این تیرها در چهار نوع مختلف و با چهار استاندارد موجود هستند. . تیرآهن اروپایی ، تیر آهن بال پهن یا هاش ، تیر آهن نیم پهن و لانه زنبوری انوع این محصول به حساب می آیندبا توجه به طرح، طراحی و محاسبات طراح ساختمان، نوع تیر می‌تواند تعیین و مورد استفاده قرار گیرد.

کف ستون

این محصول می‌تواند به عنوان صفحات کف ستون و صفحات فولادی با ضخامت متفاوت استفاده شود. مزیت استفاده از این محصول، امکان حفاری و ایجاد سوراخ یا مشعل برای برش و اتصال پیچ است. این تیرآهن ها به عنوان کف ستون برای اتصال کنج به ستون‌ها بسیار مفید هستند و با توجه به توانایی شان برای قطع کردن، جوش و پیچ، آن‌ها می‌توانند به عنوان یک بس‌تر عمل کنند تا گوشه و ستون را به خوبی حفظ کرده و کل بار را تحمل کنند.

ستون

اگر ما یک تیر با بال‌های گسترده و یا با یک سطح مقطع تقریبی داشته باشیم، می‌توانیم از آن به عنوان ستون، به خصوص ستون‌های گرد با قطر بزرگ استفاده کنیم. ویژگی مثبت این محصول این است که اگر ساختمان بیش از یک زمین باشد، تیرآهن می‌تواند به عنوان یک ستون یکپارچه استفاده شود، به طوری که طول ستون باید به گونه‌ای باشد که از سقف طبقه بالا خارج شود تا ستون طبقه بعدی را به آن متصل کند.

تیر آهن های فایکو میانی یا تیرک ها

تیر آهن های فایکو میانی یا تیرک هاکوچک‌تر از ستون‌ها و شاه تیر ها هستند. این محصول همچنین به عنوان یک تیر کوچک شناخته می‌شود و معمولاً به عنوان یک میانجی یا عضو ستون به آن متصل می‌شود. تیرها به اندازه تیرها هم مهم نیستند، اما از آنجا که تیرآهن ها در تحمل وزن ساختمان بسیار مهم هستند، این تیرها در بالا و پایین میله‌ها قرار داده می‌شوند و به گونه‌ای به هم قفل شده‌اند که بتوانند در برابر فشار و فشار مقاومت کنند. پذیرش و تحمل زیاد. این تیرها به انتقال مکرر تیرها و تیرها به ستون‌ها کمک می‌کنند تا این نیرو به صورت عمودی انتقال یابد.

لیست قیمت ورق خرم آباد را در آهن بانک مشاهده نمایید.

تیرآهن های باریک کرومیت

این تیرها باریک‌تر از تیرک ها هستند، اما طول آن‌ها بلندتر است و به همین دلیل است که آن‌ها به عنوان تیره‌ای باریک شناخته می‌شوند. تیره‌ای کرومیت دارای سطح صندلی هستند که بر روی پرتو اصلی قرار گرفته و ایمن است.

تیرآهن خرپا

این محصول همچنین در ساخت خرپا و تیر های تراس مورد استفاده قرار می‌گیرد و تیرهآهن ها در این مناطق به هم متصل می‌شوند تا در ساخت سقف انبار و … تیرآهن هایم ورد استفاده در  خرپا برخلاف تیره‌ای کرومیت باریک، با هر سیستم سقف سازگار باشند و بنابراین بسیار تطبیق‌پذیر باشند.

تیر آهن های فایکو را می توان با توجه به نیاز در تمامی مدل ها و موارد زیر تولید و عرضه کرد، کارخانه های مختلفی در ایران و شهر هایم ختلف ایران به تولید تیرآهن های فایکو در ابعاد و اندازه ها و برای امور مختلف مشغول هستند و شما می توانید به راحتی تیرآهن فایکو مورد نیازتان را از داخل ایران تهیه کنید. تیرآهن های فایکو با توجه به تنوع بالا و دیگر مزایایی که در این مقاله به آن ها اشاره کردیم در ایران خرید و فروش آن رونق بالایی دارد.

لیست قیمت ورق نورد و لوله اهواز را در آهن بانک مشاهده نمایید.

نتیجه گیری

در این مقاله انواع تیرآهن خصوصا تیرآهن های فایکو و موارد مختلف نظیر قطر های مختلف آن ، ابعاد و ویژگی های هرکدام از آن ها را بررسی کردیم. تیرآهن های فایکو با توجه به کاربردی که دارند در ایران با قیمت های مختلف و متفاوتی تولید و عرضه می شوند که در این مقاله به قیمت تیرآهن های فایکو هم اشاره کردیم.

فهرست