1. آهن بانک
 2. محصولات برچسب خورده “قیمت تیرآهن 18”

قیمت تیرآهن 18

قیمت تیرآهن 18 ساخت کارخانجات ذوب آهن، تهران ، اهواز ، فایکو ،یزد با محل تحویل متفاوت

قیمت تیرآهن 18 چگونه محاسبه می شود؟

امروز با کمک آهن بانک می خواهیم درباره ی تیرآهن 18 بیشتر اطلاعات کسب کنیم. تیر آهن 18 بیشترین سازهای مورد استفاده در این بخش فولادی هستند.

تیرآهن18 درواقع یکی از مهمترین پروفیل های ساخت فولاد هستند و عملکرد اصلی آنها مقاومت در برابر بارهای ناشی از نیروهای برشی و لنگرهای خمشی است.

شاید نیاز باشد در رابطه با محاسبه ی قیمت وزن تیرآهن 18 اطلاعاتی را کسب کنید که آهن بانک شما را راهنمایی می کند با ما همراه باشید.

هنگام محاسبه قیمت آهن، وزن بر حسب کیلوگرم بر دسی متر مربع محاسبه می شود و فرمول آن بدین صورت است که چگالی (وزن مخصوص) در حجم جسم ضرب می شود و حاصل ضرب آن برابر با وزن هر یک قطعه است. وزن = وزن مخصوص × قطر یا ضخامت × عرض × طول

وزن مخصوص آهن ۷٫۸۶ کیلوگرم بر دسی متر مربع است و در محاسبات چگالی ورق گالوانیزه، روغنی، سیاه، آجدار و استیل هم مانند چگالی آهن در نظر گرفته می شود.

تیر آهن 18 نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا یک محصول پرکاربرد است، دارای استاندارد است. برای تولید تیرهای استاندارد و گرم و برای تعیین خصوصیات محصول و همچنین علامت گذاری و نمونه برداری، آزمایشاتی ایجاد می شود که روی تیر آهن انجام می شود برای تفهیم بهتر آهن بانک اطلاعات بیشتری را درباره ی تیرآهن در اختیار شما قرار می دهد.

تیرآهن IPE، استاندارد ایران و اروپا:

تیرهای IPE برای سازه های بلندی که نیاز به مواد محکم دارند استفاده می شود. این نوع تیر به شکل I است و در یک جهت در برابر بارگیری مقاومت می کند  تیرآهن 18 ساخته شده طبق استاندار IPE ، با دوام بالا آنها اغلب در سازه ها و برج های بلند استفاده می شوند.

با این تیرها ، بالها از هر دو طرف یک اندازه هستند و می توانید فشار و تنش را کنترل کنید.  IPE متقاضیان زیادی در بازار فروش دارد. براساس استاندارد اروپا است و در ایران اختراع شده است

تیرآهن INP، استاندارد چین و روسیه:

بالها فقط برای ایجاد حس تناسب نشان داده می شوند. مصرف تیراهن INP به طور کلی در بازار ایران محدود است.

تیرآهن IPB بال پهن:

پرتوهای H در این گروه قرار می گیرند. اختراع این نوع تیرآهن گام بزرگ و مهمی در صنعت ساختمان بود. این تیرها بسیار محبوب هستند، از نظر شکل ساده و کاربردی هستند و می توانند در بعضی قسمت ها مورد استفاده قرار گیرند. حامل بال IPH در برابر فشارها و بارهایی که به ساختار نفوذ می کند بسیار مقاوم است و می تواند به بهینه سازی سیستم ها و صرفه جویی در وقت و هزینه ها کمک کند.

تیرآهن لانه زنبوری CPE

این نوع تیر به دلیل برشهای ذوزنقه ای و شش ضلعی که در سطح سطح تیر ایجاد می شود، شبیه یک کندو است، بنابراین به آنها تیرهای لانه زنبوری گفته می شود، دارای حفره و حفره هستند. این سوراخ ها مقاومت لنگرخمشی را افزایش می دهد، که باعث افزایش ارتفاع تیرچه و در نهایت لحظه اینرسی سطح مقطع می شود، به عنوان مثال، ارتفاع پروفیل تیرآهن IPE-۱۸ که ۱۸ سانتی متر است، در تیرآهن لانه زنبوری به ۲۷ سانتی متر تبدیل می شود.

فروش و خرید تیرآهن 18 در آهن بانک

شما برای خرید تیرآهن 18 می توانید به آهن بانک مراجعه کنید و جهت دریافت تیرآهن18 اقدام فرمایید. آهن بانک بهترین خدمات را در زمینه ی خرید تیرآهن با شما بزرگواران ارائه میکند، و با دادن اطلاعات بسیار درست و به جا می توانید بهترین خرید را انجام دهید.

بسیاری از افراد برای فروش تیرآهن، بیشتر برایشان پول مهم است و با هزاران دوز و کلک سعی می کنند پول بیشتری را کاسب شوند!

اما آهن بانک تاکنون بسیار فعالیت های بزرگی را در زمینه ی فروش تیرآهن 18 داشته است که این فعالیت ها در واقع در کارنامه ی سابقه ی طولانی مدت آهن بانک ثبت می شود.

برای خرید تیرآهن 18 می توانید به آهن بانک مراجعه کنید و کالایی با قیمت مناسب و بسیار مرغوب داشته باشید.

مجموعه ی آهن بانک افتخار دارد تاکنکون در زمینه فروش آهن بیشترین خدمات را به مشتریان خود بدهد، یک مرکز فروش آهن آلات، با راه اندازی وب سایتی وارد دنیای مجازی شد.

تا بتواند در کنار سایر مجموعه های موجود برای ارائه خدمات متنوع و جدیدتر و همچنین جلب رضایت مشتری از فعالان و مشتریان گرانقدر خود فعالیت کند.

کسانی که از سایت ما بازدید کردند و توانستند قدمی برای کمک به فعالان این صنعت بردارند، متشکریم امیدواریم آهن بانک بتواند نیاز های شما را برطرف سازد است

نکاتی جهت قیمت روز تیرآهن 18

شاید بخواهید بیشتر درباره ی جنس و ساخت تیرآهن اطلاعات داشته باشید آهن بانک شما را راهنمایی میکند.

عناصر اصلی در ساخت تیرها آهن، کربن و کروم است. عناصر فرعی دیگری مانند نیکل، تیتانیوم نیز استفاده می شود.

این اتصالات تیرهای فولادی را برای بسیاری از کاربردها مناسب می کند. عنصر کربن، سختی ، مقاومت کششی ، خوردگی و مقاومت را دربرابر سایش در فولاد را تنظیم می کند.

عنصر کروم نقش مهمی در محافظت از تیر در برابر خوردگی دارد. حداقل و حداکثر استفاده از کروم بر روی تکیه گاه 10.5 تا 27.

وجود کروم در تکیه گاه باعث ایجاد یک لایه محافظ نازک روی تکیه گاه می شود. نوسانات در بازار نیز بر قیمت مواد تأثیر می گذارد.

قیمت میله ها متناسب با قیمت آهن تغییر می کند و این تغییرات تحت تأثیر قیمت جهانی آهن ، تقاضا ، تولید روزانه و غیره ، سوخت و همچنین تورم را نادیده می گیرند.

همین امر باعث نوسانات می شود جنس و اندازه و وزن هم در قیمت کم تاثیر نیستند. می توانید برای خرید به آهن بانک مراجعه کنید.

جمع بندی

آهن بانک با ارائه ی خدمات نوین در زمینه ی تیرآهن می تواند منبع مناسبی برای خرید تیرآهن مورد نظر شما باشد.

قیمت آهن همیشه در حال تغییر است و تیرآهن 18 به علت کاربرد فراوان همیشه بالا رفتن قیمت را در آن میبینیم.

در نتیجه برای خریدی امن و مطمئن پیشنهاد ما به شما آهن بانک است تا بتوانید بهترین خدمات را در خرید کالایی بسیار مرغوب داشته باشید.

قیمت تیرآهن 18 بر اساس شاخه است . قبل از خرید تیرآهن لازم است حتما از قیمت دقیق آن اطلاع داشته باشید زیرا با توجه به نوسانات موجود در بازار نمی توان قیمت ثابتی برای آن مشخص کرد بنابراین قبل از خرید برای گرفتن تأیید و مطلع شدن از قیمت روز تیرآهن با ما همراه باشید .

مهم ترین کارخانه های تولید کننده تیرآهن 18 کدامند ؟

قیمت تیرآهن 18 بر اساس کارخانه تولید کننده و محل تحویل متفاوت می باشد .  با توجه به ظرفیت های بالفعل و بالقوه کشور ما در زمینه ی تولید و ساخت تیر آهن چندین استان از جمله خوزستان و اصفهان در زمینه تولید تیرآهن 18 فعالیت دارند.کارخانه هایی که در این استان ها واقع شده اند به روش عرضه ی مستقیم انجام می شود.البته تعدادی نیز دارای نمایندگی فروش مستقیم اند.در ادامه آدرس برخی از مهمترین کارخانه های مرتبط با صنعت فولاد و تولید تیرآهن 18را بیان می کنیم :

برای استعلام قیمت تیرآهن 12 با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.
 •     کارخانه ی ذوب آهن اصفهان
 •     مجتمع شاهین بناب
 •     مجتمع فولاد یزد
 •     کارخانه ی نورد کوثر که در اهواز واقع شده است.
 •     مجتمع آریان فولاد که در منطقه ی اشتهارد کرج واقع شده است.
 • فایکو

تیرآهن 18 یا همان تیر آهن ipe نیم پهن در کشورمان با کوشش های فراوان کارخانه های تولید کننده ،ایجاد و توزیع می شوند.همانطور که بر همگان واضح و مبرهن است یکی از بهترین استان های کشور و شاید حتی برترین استان کشور در صنعت فولاد و تیرآهن ذوب آهن اصفهان می باشد که در کارخانه ی ذوب آهن اکثر این محصولات تولید می شود.

برای استعلام قیمت تیرآهن 14 با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

تنوع تیر آهن در کشورمان آنقدر هم زیاد نیست.البته کارخانه های زیادی برای تولید تیر آهن وجود دارد مانند فولاد یزد و کاشان که آنها هم از تکنولوژی خوبی برخوردار اند.

در پایان باید گفت با توجه به پیشرفت علم در همه ی زمینه ها و همچنین غول پیکر شدن ساختمان ها به نظر می رسد باید تیرآهن های 18 جای خود را به تیر آهن های جدید بدهند.

برای استعلام قیمت تیرآهن 16 با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

مشخصات و کاربرد اصلی تیرآهن 18

هر شاخه تیرآهن 18 اصفهان که در کارخانه ذوب آهن تولید می شود به طول 12 متر و وزن 225 می باشد. وزن تیرآهن 18 استاندارد شاخه 12 متری 230 کیلوگرم است . عرض بال تیرآهن 18 91 و ضخامت جان آن 5.3 است . ضخامت بال تیرآهن 18 ، 8 و وزن شاخه 1 متری آن 18.8 کیلوگرم است . تعداد  شاخه در هر بسته تیرآهن 18 ، 24 عدد است .

برای استعلام قیمت تیرآهن 20 با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

تیرآهن 18 در گروه سایزهای پر مصرف است و کاربردهای گوناگونی دارد . تیرآهن 18 علاوه بر سازه های ساختمانی در برخی از پروژه های متفاوت نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد . کاربرد اصلی تیرآهن در ساختمان های اسکلت فلزی می باشد که به عنوان ستون قرار می گیرد. مورد استفاده تیرآهن 18 در ستون ها، خرپا ها، نعل درگاه ها، بیم ها در پوشش سقف ها و پل های لانه زنبوری می باشد , در کشور ما معمولا ستون ها را از تیر آهن های I دوبل یا با بال پهن های تکی استفاده می نمایند.

برای استعلام قیمت تیرآهن 24 با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید. برای استعلام قیمت تیرآهن 27 با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

 

سفارش تلفنی تیرآهن 18

قبل از خرید تیرآهن 18 لازم است تا حتما از قیمت دقیق آن مطلع شوید . بنابراین پس از بررسی مشخصات تیرآهن 18 ای که انتخاب کرده اید حتما با شماره تلفن :  03132656534 تماس بگیرید و قیمت دقیق تیرآهن 18 از کارخانه ها و محل های تحویل مختلف را بپرسید .

تیرآهن یکی از عناصر اصلی مورد استفاده در سازه های ساختمانی و عمرانی است.وظیفه ی تیر آهن در این سازه ها تحمل کردن و استوار نگه داشتن بنا است.جالب است بدانید که تیر آهن ها بر اساس استاندارد های خاصی تولید می شوند که شامل:

 •     استاندارد ipe (اروپا و آلمان-ارتفاع 80 تا 600 mm)
 •     استاندارد inp(چین و روسیه-ارتفاع 80 تا 600 mm)
 •     استاندارد ipb(تیرآهن بال پهن- ارتفاع 100 تا 1000 mm)

دسته بندی انواع تیر آهن ها نیز به همان شکل بالا می باشد.

برای استعلام قیمت تیرآهن 30 با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

فرآیند تولید تیرآهن 18

کاربرد تیرآهن ۱۸ ذوب آهنتیرآهن 18 در طی فرآیندی که به نورد گرم معروف است تولید می شود در این فرآیند از کوره های حرارتی بهره می برند به طوری که در آغاز شمش فولادی را که از جنس بلوم است در این کوره ها ریخته و پس از اینکه به درجه ی حرارت دلخواه رسید آن را از مجموعه غلتک هایی(نورد ابتدایی) عبور می دهند در این صورت مقطع آن کاهش یافته و از طرف دیگر طول آن افزایش می یابد و در آخر با گذشتن از قفسه های میانی و انتهایی به یک تیر آهن تبدیل می شود و در نهایت در قطع های مورد نظر برش داده می شود.

در رابطه با شمشه بلوم شایان ذکر است که این ماده از تولیدات میانی نورد فولاد می باشد.طول و عرض سطح مقطع آن به ترتیب 230 و 15 تا 30 سانتی متر می باشد.ویژگی اصلی این تیر آهن ها شامل:پروفیل،طول و ماده سازنده است.

ابعاد و اندازه ی IPE ها(تیرآهن 18)

ابعاد و اندازه ی IPE ها(تیرآهن 18)

ارتفاع بال با حرف h نشان داده می شود
ضخامت جان با حرف ts نشان داده می شود
عرض بال با حرف b نشان داده می شود
ضخامت بال با حرف tg نشان داده می شود
سطح مقتع با حرف A نشان داده می شود
وزن هر متر با حرف G نشان داده می شود

به عنوان نمونه ابعاد IPE 120 برابر است با:

h= 120mm / ts= 4.4mm / b= 64mm / tg= 6.3mm / A= 13.2cm2 / G= 10.4 kg/m

تیرآهن 18 در صنایع متفاوتی همچون صنعت سازه های عمرانی مانند ساختمان های تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد.این تیر آهن سایز های مختلفی دارد که در زیر به آنها اشاره شده است:

IPE 80, IPE 100, IPE 120, IPE 140, IPE 160, IPE 180, IPE 200, IPE 220, IPE 240, IPE 270 ,IPE 300, IPE 330, IPE 360, IPE 400, IPE 450, IPE500, IPE 550, IPE 600

و در ادامه به استاندارد های مختلف ای تیر آهن خواهیم پرداخت.

EN 10024 - EN 10034 - EN 10162 - DIN 1025-5 -ASTM A6 - BS 4-1 - IS 808 - AS/NZS 3679.1

طول تیرآهن ipe 6 تا 12 متر می باشد و در گرید های زیر تولید میشود:

st52_st47_st37

مقایسه سه تیر آهن ipe،inp ،ipb

مقایسه سه تیر آهن ipe،inp ،ipb

 •     تیرآهن ipe  با استاندارد اروپا تولید می شود ولی تیر آهن inp با استاندارد روسیه و چین تولید می شود.
 •     در تیر آهن ipe ضخامت قسمت های انتهایی و ابتدایی یک است ولی در تیرآهن inp در قسمت ابتدایی نازک و در انتها ضخیم است.در تیرآهن های ipb عرض افزایش می یابد و طول بال ها نیز در مقابل تیر آهن 18 زیادتر شده است.
 •     محبوبیت تیر آهن 18 از دو نوع دیگر یعنی تیرآهن ipe و ipb بیشتر است برای همین بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.
فهرست
استعلام قیمت از کارشناسان
ارسال از طریق واتساپ
استعلام قیمت