انجمن جهانی فولاد: ایران به بالاترین رشد تولید دست یافت

انجمن جهانی فولاد: ایران به بالاترین رشد تولید دست یافت

طبق آمار های به دست آمده از جداول آماری تولیدات ایران در زمان ۱۱ دی ۱۳۹۷ لغایت ۱۰ دی ۱۳۹۸ به ۳۱.۹ میلیون تن رسید و در مقایسه با عملکرد سال ۲۰۱۸ رشد ۳۰ درصدی داشته است البته کارشناسان صنعت فولاد بر این باورند که رشد ۳۰ درصدی تولید فولاد ایران برای سال ۲۰۱۹ تخمین زده شده است و انجمن جهانی فولاد در ۲۵ بهمن ماه سال جاری آمار قطعی را اعلام خواهد کرد .

تولید ۶۶ کشور جهان طبق آمار به دست آمده رقم یک میلیارد و ۸۴۸ میلیون تن را نشان می دهد که در مقایسه با سال ۲۰۱۸ ، ۳.۵ درصد رشد داشته است . طبق آمار های به دست آمده چین ، بزرگترین تولید کننده فولاد در سال ۲۰۱۹ بالغ بر ۹۹۶.۳ میلیون تن تولید داشت که در مقایسه با سال ۲۰۱۸ رشد ۸.۳ درصدی داشته است.چین نزدیک به ۵۴ درصد  از کل تولید فولاد را تولید می کند و جالب است بدانید علاوه بر بزرگ ترین تولید کننده بزرگ ترین مصرف کننده این فلز نیز محسوب می شود . علاوه براین براساس آمار سال ۲۰۱۹ ترکیه با ۳۳.۷ میلیون تن شمش فولادی، نسبت به سال ۲۰۱۸ افت تولید ۹.۶ درصدی را نشان می دهد.

قبل از این در ۹ آذر ۹۸ انجمن جهانی فولاد ، خبر از رشد تولید ۵.۳ درصدی فولاد ایران نسبت به دوره مشابه داد در صورتی که رشد متوسط کشورهای جهان ۲.۷ درصد ثبت شده است .

انجمن جهانی فولاد (World Steel Associa ) در ۱۱ ماهه سال ۲۰۱۹ میلادی، آمار تولید فولاد ایران را رقم ۲۳میلیون و ۶۴۸ هزار تن ثبت کرد که در مقایسه با تولید سال ۲۰۱۸ که رقم ۲۲میلیون و ۴۵۲هزارتن بود، افزایش۵.۳ درصدی را نشان می دهد.

تولید فولاد خام ایران در ماه نوامبر ۲۰۱۹ میلادی( ۱۰ آبان لغایت ۹ آذر ۹۸) با کاهش ۲.۶ درصدی نسبت به ماه مشابه در سال ۹۷ روبرو شد و به دو میلیون و ۱۳۰ هزارتن رسید. این رقم در نوامبر سال گذشته دو میلیون و ۱۸۷ هزار تن بود.

بررسی آمار تولید ۶۴کشور فولادساز جهان نیز از ابتدای ژانویه تا پایان اکتبر ۲۰۱۹ میلادی ( ۱۱ دی ۹۷ تا ۹ آبان ۹۸ ) یک میلیارد و ۶۸۴ میلیون و ۱۹۴هزارتن ثبت شد که حاکی از رشد۲.۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ است.

میزان تولید فولادسازان جهان در نوامبر ۲۰۱۹ میلادی، با یک درصد افت نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۴۷ میلیون و ۷۹۱ هزار تن رسید. این رقم در نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۴۹میلیون و ۳۵۶ هزار تن ثبت شده بود.

آمار ۱۱ ماهه سال ۲۰۱۹ میلادی نشان می دهد که به ترتیب چین با تولید ۹۰۴ میلیون و ۱۷۷ هزار تن، هند با ۱۰۱ میلیون و ۹۵۴ هزار تن، ژاپن با ۹۱میلیون و ۵۲۷ هزار تن، آمریکا با ۸۰ میلیون و ۶۱۵ هزار تن و کره جنوبی با ۶۶ میلیون و ۳۲ هزارتن پنج کشور برتر فولادساز جهان بودند.

به گزارش آهن بانک مرکز خرید و فروش آهن آلات ، جمهوری اسلامی ایران اکنون در بین بیش از ۶۰ کشور جهان رتبه دهمین فولاد ساز را به خود اختصاص داده و پیش بینی شده با دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تنی در ۱۴۰۴ به جایگاه هفتمین فولاد ساز برسد.

ایران در زمینه تولید آهن اسفنجی نیز در سال ۲۰۱۹ به استناد گزارش انجمن جهانی فولاد، رقم ۲۷.۷ میلیون تن تولید را ثبت کرد که رشد ۷.۷ درصدی را در مقایسه با سال ۲۰۱۸ نشان می دهد و کشورمان پس از هند که تولید ۳۶.۸ میلیون تنی داشت، رتبه دوم را از آن خود ساخت.

برای اطلاع از قیمت روز تیرآهن و قیمت ورق با سایت آهن بانک همراه باشید .

نوشتهٔ پیشین
صرفا جهت یادآوری …
نوشتهٔ بعدی
تشریح دلایل اصلی افزایش قیمت میلگرد در بازار داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آخرین مقالات

آخرین اخبار

فهرست