تیرآهن ۱۲

عنوان محصول قیمت طول وزن تقریبی محل تحویل واحد تاریخ بروزسانی اطلاعات بیشتر

تیرآهن 12 که به آن تیرآهن بال نیم پهن موازی یا IPE گفته می شود یکی از پر مصرف ترین مقاطع پروفیل فولادی در صنعت ساختمان ایران است . پروفیل I شکل با توجه به ارتفاع آن به سانتی متر نام گذاری می شود. به عنوان مثال تیرآهن 36 دارای 36 سانتی متر ارتفاع است.

همچنین به طور تقریبی عرض تیرآهن I شکل معادل نیمی از ارتفاع آن است. تیرآهن IPE در سازه وظیفه تحمل نیروهای وارده حاصل از وزن و یا نیروهای جانبی وارده بر سازه را به عهده دارد .

کاربرد تیرآهن 12:

از جمله کاربرد های این سایز از تیرآهن می توان به استفاده در ساخت ستون ؛ پوشش سقف و تیر اشاره کرد.

بال تیرآهن 12 وظیفه تحمل نیروهای خمشی و جان تیرآهن ۱۲ وظیفه تحمل نیروهای برشی وارد بر سازه را به عهده دارد. از این رو با توجه به طراحی سازه فولادی و تعیین بارهای وارده مطابق با مبحث 10 مقررات ملی ساختمان ایران اقدام به برآورد نمره تیرآهن میکنیم . عرض بال آن 6.4 سانتی متر است. ضخامت جان تیرآهن 12 معادل 4.4 میلی متر و ضخامت بال آن نیز 6.3 میلی متر است.

ضخامت بال و جان تیرآهن در تمام طول آن ثابت بوده و باید استاندارد ملی ایران به شماره 1791 را برآورده کند. همچنین وزن هر یک متر طول از تیرآهن 12 معادل 10.4 کیلوگرم است و مطابق با استاندارد DIN1025-5 ابعاد اسمی و وزن آن باید در تطابق کامل با آیین نامه باشد.

قیمت تیرآهن 12 :

برای تحویل در کارخانه به صورت کیلویی و بر اساس شاخه محاسبه می شود.با توجه به نوسانات قیمت نمی توان قیمت دقیق و ثابتی برای این کالا قرار داد ولی به صورت تلفنی می توانید قیمت ها را به روز دریافت کنید و اگر هرگونه سؤالی دارید از کارشناسان بپرسید تا شما را راهنمایی کنند .

فهرست