تیر آهن یزد

عنوان محصول قیمت طول وزن تقریبی محل تحویل واحد تاریخ بروزسانی اطلاعات بیشتر

تیرآهن یکی از قطعات و بخش های اساسی در ساخت و ساز است. تیرآهن ها دارای انواع مختلف و متفاوتی هستند که با توجه به وزنه سازه و ساختار سازه از هر کدام از انواع تیرآهن ها استفاده می شود. تیرآهن ها در حقیقت یکی از عناصر اصلی و بسیار مهم هر ساختمانی هستند. علاوه بر سازه‌های ساختمانی, آن‌ها در برخی از پروژه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند, اما کاربرد اصلی آن‌ها در صنعت ساخت‌وساز است و تیر آهن یزد یکی از آن ها است.

تیرآهن ها در حقیقت مسئول حمل فشار و فشار خمشی بر روی ساختمان هستند.با توجه به اهمیت تیرآهن در سال های اخیر شهر هایم ختلفی در ایران برای پاسخگویی به نیاز داخلی و همچنین صادرات اقدام به تولید تیرآهن کرده اند یکی از این شهر ها یزد است. شهر یزد با توجه به مرکزی بودن و نزدیکی به معادن حفاری به عنوان قطب تولید تیرآهن در ایران تبدیل شده است. به همین دلیل در ادامه ی مقاله قصد داریم تا تولید تیرآهن در بزد و موارد مرتبط با آن را بررسی کنیم.

لیست قیمت ورق سیاه را در آهن بانک مشاهده نمایید.

تیر آهن یزد

تیرآهن ۱۸ و ۱۶ تیر فولادی به عنوان یکی از بخش‌های اصلی در هر پروژه ساخت‌وساز در نظر گرفته می‌شوند که ساخت کیفیت این محصول توسط کارخانه استیل یزد انجام شده‌است. شرکت رولینگ استون (Ihramian) با شعار سازمانی (اصلی در صنعت کشور) و با تولید انواع مختلف فولاد با کیفیت تحت استانداردهای جهانی مدرن, نیازهای بازار داخلی فولاد را برای بیش از سه دهه برآورده کرده‌است. ویژگی متمایز محصولات فولادی یزد, از جمله انواع تیرآهن ها, ساخت بخش‌های اقتصادی است. این بدان معنی است که این واحد صنعتی کار خود را بر روی صرفه‌جویی در مقدار فولاد مورد استفاده در پروژه‌های ساخت‌وساز انجام داده‌است.

قیمت و وزن بهینه تیرآهن فولادی یزد به گونه‌ای است که یک ساختار قدرت بالا با هزینه اقتصادی ایجاد کنید. هر شاخه تیرآهن یزد با وزن ایده‌آل و بهینه نیز برای بازار مصرف کنندگان تامین می‌شود. صیقلی بودن انتهای این بخش‌های فولادی در بخش برش ویژگی دیگری است که می‌توان آن را به آن اشاره کرد. علاوه بر این، این واحد صنعتی دارای یک واحد بسته‌بندی کاملاً مکانیزه می‌باشد که تاثیر بسیار مثبتی بر حفظ کیفیت محصول از کارخانه به انبار و انتقال آن به پروژه‌های ساخت‌وساز دارد. انواع تیرآهن های فولادی تمای استاندارد ها از قبیل IPE – INP و IPB را دارند و در ساخت که در ساخت نعل، خرپا، ستون، پل ها و همچنین در ساخت پوشش سقف در قسمت های مختلف ایران به کاربرده می شوند.

لیست قیمت روز تیرآهن را در آهن بانک مشاهده نمایید.

انواع تیرآهن تولید شده در یزد

تیرآهن یزد بال پهن (هاش یا IPB)

تیرآهن بال پهن (هاش یا IPB)یکی از شاخه‌های فرعی تیر آهن است، تیرآهن بال پهن (هاش یا IPB) در سه نوع سبک ، سنگین و نیمه سنگین در بازار عرضه می شود. . اگر بال ستون برابر با طول جان آن باشد، آن را یک تیر با بال بزرگ می‌نامند. آهن آنلاین در فروش و عرضه تیره‌ای دارای عوارض سنگین تخصص دارد، به طوری که متخصصان ما شما را در خرید هدایت می‌کنند. تیرآهن بال پهن (هاش یا IPB) در اندازه‌های ۱۰۰۰ تا ۱۰۰ تولید می‌شود.. کارخانه تولید ذوب آهن با هدف ارائه تیرآهن بال پهن (هاش یا IPB) با سایزهای ۱۶۰، ۱۸۰ و ۲۰۰ خط تولیدی جدیدی را راه‌اندازی کرده است تا تولید تیرآهن بال پهن (هاش یا IPB) کامل شود.

تیرآهن مدل IPE

این تیر به عنوان یک تیر معمولی شناخته می‌شود و شبیه به ظاهر کلمه ای I در زبان انگلیسی  است. روش تولید آن مطابق با استانداردهای اروپایی بود؛ ؛ بال تیرآهن IPE ضخامت ثابتی دارند،به بیان دیگر ضخامت بال‌های ابتدایی و انتهایی آن یکسان هستند.سازه‌هایی که در ایران ساخته شده‌اند و توسط مهندسین ایرانی طراحی شده‌اند، معمولاً براساس این استاندارد هستند، که به همین دلیل است که این نوع به ویژه در میان مشتریان محبوب است.

لیست قیمت ورق سیاه 10 میل را در آهن بانک مشاهده نمایید.

تیرآهن یزد مدل ‌INP

تیرآهن‌INP، مانند IPE تیر آهن ، شکل I دارد می‌گیرد و با استانداردهای روسی و چینی تولید می‌شود. تفاوت بین تیرآهن‌INPو IPE تنها در ضخامت بال ها است، در INP ضخامت بال ها با فاصله از جان کاهش می‌یابد.

علاوه بر تولید داخلی، این دو نوع نیز در بازار آهن وارد  هم می‌شوند.

تیر آهن های  IPE و INP بسیار شبیه هم هستند. در بسیاری از موارد، پس از خرید تیر آهن ، در محل تخلیه یا حتی پس از تکمیل ساختمان ، سازندگان ساختمان  متوجه شده‌اند که تیر آهن  مورد استفاده نادرست است، بنابراین توصیه می‌شود. در شناسایی نوع  تیر آهن انتخاب و مورد استفاده محتاط باشید. ساختمان شما به استحکام سازه استحکام نیاز دارد. این تیرها در چهار نوع مختلف و با چهار استاندارد موجود هستند. . تیرآهن اروپایی ، تیر آهن بال پهن یا هاش ، تیر آهن نیم پهن و لانه زنبوری انوع این محصول به حساب می آیندبا توجه به طرح، طراحی و محاسبات طراح ساختمان، نوع تیر می‌تواند تعیین و مورد استفاده قرار گیرد.

لیست قیمت ورق قطعات را در آهن بانک مشاهده نمایید.

کف ستون تیرآهن یزد

این محصول می‌تواند به عنوان صفحات کف ستون و صفحات فولادی با ضخامت متفاوت استفاده شود. مزیت استفاده از این محصول، امکان حفاری و ایجاد سوراخ یا مشعل برای برش و اتصال پیچ است. این تیرآهن ها به عنوان کف ستون برای اتصال کنج به ستون‌ها بسیار مفید هستند و با توجه به توانایی شان برای قطع کردن، جوش و پیچ، آن‌ها می‌توانند به عنوان یک بس‌تر عمل کنند تا گوشه و ستون را به خوبی حفظ کرده و کل بار را تحمل کنند.

ستون

اگر ما یک تیر با بال‌های گسترده و یا با یک سطح مقطع تقریبی داشته باشیم، می‌توانیم از آن به عنوان ستون، به خصوص ستون‌های گرد با قطر بزرگ استفاده کنیم. ویژگی مثبت این محصول این است که اگر ساختمان بیش از یک زمین باشد، تیرآهن می‌تواند به عنوان یک ستون یکپارچه استفاده شود، به طوری که طول ستون باید به گونه‌ای باشد که از سقف طبقه بالا خارج شود تا ستون طبقه بعدی را به آن متصل کند.

تیر آهن های یزد میانی یا تیرک ها

تیر آهن های یزد میانی یا تیرک هاکوچک‌تر از ستون‌ها و شاه تیر ها هستند. این محصول همچنین به عنوان یک تیر کوچک شناخته می‌شود و معمولاً به عنوان یک میانجی یا عضو ستون به آن متصل می‌شود. تیرها به اندازه تیرها هم مهم نیستند، اما از آنجا که تیرآهن ها در تحمل وزن ساختمان بسیار مهم هستند، این تیرها در بالا و پایین میله‌ها قرار داده می‌شوند و به گونه‌ای به هم قفل شده‌اند که بتوانند در برابر فشار و فشار مقاومت کنند. پذیرش و تحمل زیاد. این تیرها به انتقال مکرر تیرها و تیرها به ستون‌ها کمک می‌کنند تا این نیرو به صورت عمودی انتقال یابد.

لیست قیمت ورق کاویان را در آهن بانک مشاهده نمایید.

تیرآهن یزد باریک کرومیت

این تیرها باریک‌تر از تیرک ها هستند، اما طول آن‌ها بلندتر است و به همین دلیل است که آن‌ها به عنوان تیره‌ای باریک شناخته می‌شوند. تیره‌ای کرومیت دارای سطح صندلی هستند که بر روی پرتو اصلی قرار گرفته و ایمن است.

تیرآهن خرپا

این محصول همچنین در ساخت خرپا و تیر های تراس مورد استفاده قرار می‌گیرد و تیرهآهن ها در این مناطق به هم متصل می‌شوند تا در ساخت سقف انبار و … تیرآهن هایم ورد استفاده در  خرپا برخلاف تیره‌ای کرومیت باریک، با هر سیستم سقف سازگار باشند و بنابراین بسیار تطبیق‌پذیر باشند.

تیر آهن یزد را می توان با توجه به نیاز در تمامی مدل ها و موارد زیر تولید و عرضه کرد، کارخانه های مختلفی در ایران و شهر هایم ختلف ایران به تولید تیرآهن های فایکو در ابعاد و اندازه ها و برای امور مختلف مشغول هستند و شما می توانید به راحتی تیرآهن یزد مورد نیازتان را از داخل ایران تهیه کنید. تیرآهن های فایکو با توجه به تنوع بالا و دیگر مزایایی که در این مقاله به آن ها اشاره کردیم در ایران خرید و فروش آن رونق بالایی دارد.

در نهایت بعد از عبور از قفسه های نورد پایانی و میانی، نیاز به قرار دادن یک تیرآهن در سازه است. تیرآهن یزد یکی از پروفیل‌های شناخته‌شده ساخته‌شده از آلیاژهای فلزی مختلف است و هر کدام از این آلیاژها دارای ویژگی‌های متفاوتی هستند. این محصول به طور گسترده در ساخت ساختمان‌ها استفاده می‌شود، بنابراین باید بدانید که ساختمان‌های چارچوب فولادی بدون این پروفیل مهم و اساسی هیچ گونه وجود خارجی ندارند.

یکی از وظایف اصلی این نوع پروفایل در سازه‌ها، مقاومت و انتقال بار روی ساختمان است. آن‌ها همچنین از این محصول برای طراحی ستون‌ها و سطح استفاده می‌کنند، که در واقع بهترین گزینه برای این کار است. این مجموعه شامل دو بخش اصلی یعنی بال و جان است، بخش اصلی و میانی آن، هسته مرکزی و کناره‌های آن است. استفاده بیش از حد از این محصول، آن را به یکی از عوامل تعیین‌کننده در هزینه ساختمان‌ها تبدیل کرده‌است.

لیست قیمت ورق اکسین را در آهن بانک مشاهده نمایید.

همانطور که قبلاً گفتیم, انواع مختلفی از تیرآهن های فولادی وجود دارند و هر کدام برای ساختمان‌های جداگانه استفاده می‌شوند. کدام یک از آن‌ها باید مورد استفاده قرار گیرد که در آن ساختمان توسط کسانی تعیین می‌شود که متخصص در این زمینه هستند. اما شما باید بدانید که این مجموعه تنظیمات, از آنجا که یکی از مهم‌ترین مجموعه‌های پایه ساختمان است, مزایای زیادی دارد, که برخی از آن‌ها در پایین ذکر شده‌اند.

. در بسیاری از ساختمان‌ها که ارتفاع زیادی دارند، این مجموعه تنظیمات به طور گسترده استفاده می‌شود، چون ساخت‌وساز این مجموعه تنظیمات مرسوم است و شما می‌توانید هر چقدر که می‌خواهید سفارش دهید، آن‌هایی را که در زمین هستند را بیاورید. برج‌ها را می‌سازند. در ابتدا، آن‌ها ستون‌ها را برای ساخت ساختمان خود آماده می‌کنند. تولید این مجموعه تنظیمات به هر اندازه که سازندگان می‌خواهند انجام می‌شود، و بسیاری از ساختمان‌ها که ارتفاع زیادی دارند، به همین دلیل از این مجموعه استفاده می‌کنند.

یک سرعت بسیار بالا برای اجرا و نصب دارد، اما باید مراقب باشید تا از افرادی که تخصص ویژه در این زمینه دارند کمک بگیرید. آن‌ها می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند چون در نصب تیره‌ای مختلف تجربه زیادی دارند.

یکی از مهم‌ترین فواید این نوع پروفایل و بسیاری از افراد از این ویژگی بسیار راضی هستند این است که این بخش‌ها پیش‌ساخته و در کارخانه تولید می‌شوند. این به این معنی است که اگر می‌خواهید یک ساختمان بسازید، می‌توانید آن‌ها را بدون سفارش تهیه کنید. البته، برخی از افرادی که می‌خواهند ساختمان‌های ویژه‌ای بسازند باید سفارش خود را ثبت کنند، اما شما باید بدانید که ایجاد این مشخصات برای کارخانه دشوار نیست و همه آن‌ها به سرعت تولید می‌کنند

بسیاری از مردم اشتباه می‌کنند که چندین تیرآهن  نمی‌توانند به هم متصل شوند، اگر شما بدانید که این بخش‌ها به راحتی به هم متصل هستند و هیچ مشکلی در نصب آن‌ها وجود ندارد، زیرا بسیاری از افراد متخصص در این زمینه هستند، چون آن‌ها دارای تجربه زیادی برای انجام این کار هستند، می‌توانند آن‌ها را به خوبی به هم متصل کنند. یکی از بهترین مزایای بالا بردن این پروفیل به یکدیگر برای ساختمان‌های بلند بالا است.

 یکی دیگر از بهترین مزایای تیرآهن  که بسیاری از مردم از این مزیت آگاه نیستند، این است که اگر ساختمان شما تمام شود، شما می‌توانید دوباره از این مجموعه تنظیمات استفاده کنید، استفاده مجدد از این مجموعه تنظیمات بسیار ساده است و می‌تواند به راحتی توسط افرادی که در این زمینه تجربه دارند انجام شود.

لیست قیمت تیرآهن 20 را در آهن بانک مشاهده نمایید.

در ساختمان‌هایی که از جنس فلز یا فولاد هستند، اتصال قطعات مثل تیرآهن به یکدیگر به وسیله جوشکاری، پرچ یا پیچ‌ها انجام می‌شود. استفاده از پیچ‌ها برای اتصال قطعات به یکدیگر یکی از بهترین،کار در بسیاری از کارخانجات در نظر گرفته می‌شود. این روش در کشور ما برای ساختمان‌هایی که به طور طبیعی ساخته شده‌اند استفاده نمی‌شود و با قطعات جوشکاری به هم متصل می‌شوند.با این حال، با توجه به فقدان مهارت‌های لازم برای جوشکاری، استفاده از ماشین‌های قدیمی، فقدان کنترل توسط مهندس نظارت، هزینه بالای تست‌های جوشکاری و بسیاری از موارد دیگر، اتصال پرتو به جوش یکی از بزرگ‌ترین ضعف‌های ارتباط آن است. ممکن است به عنوان یکی از اشکالات آن شناخته شود.

به طور کلی، شما باید بدانید که برای اتصال و نصب تیرآهن، از کسانی که تخصص ویژه در این زمینه دارند کمک بگیرید، چون آن‌ها دارای تجربه زیادی در نصب این مجموعه تنظیمات هستند، آن‌ها همچنین اطلاعات زیادی در مورد مضرات آن دارند و به خوبی از کدام روش‌ها برای حذف این مشکلات استفاده می‌کنند.

فهرست