تیرآهن ۱۶

عنوان محصول قیمت طول وزن تقریبی محل تحویل واحد تاریخ بروزسانی اطلاعات بیشتر

تیرآهن ۱۶ چیست؟

تیرآهن ۱۶، پروفیلی با سطح مقطع I و با ارتفاع جان ۱۶ سانتی‌متر است. این محصول نیز مانند دیگر تیرآهن‌ ها از جنس فولاد هست و مقاومت بالایی در برابر نیروهای برشی و خمشی همچنین حرارت دارد. طول بال‌ های آن نیز متفاوت بوده؛ اما ۷۴ میلی‌متر، معمول‌ترین سایز برای این قسمت است. طول هر شاخه از این محصول نیز معمولا ۶، ۹ یا ۱۲ متر است.

مشخصات فنی تیرآهن ۱۶

برای استفاده از تیرآهن ۱۶ باید با مشخصات و ویژگی‌های آن آشنایی داشته  باشید. در این بخش با مرور استانداردها، ویژگی‌ها و روش تولید این محصول، آن را بیشتر به شما کاربران سایت آهن بانک معرفی می‌کنیم.

نحوه تولید تیرآهن ۱۶ چیست؟

تیرآهن ۱۶ عمدتا به روش نورد گرم تولید می‌شود. در این روش، ابتدا شمشه‌های فولاد با ابعاد مشخص، درون کوره تا دمای نزدیک به نرم‌شوندگی گرم شده و سپس با جک‌های هیدرولیکی وارد غلطک‌های شکل‌دهنده می‌شوند. پس از رسیدن تیرآهن به ابعاد مورد نظر، سرد شدن و برش، عملیات شستشوی نهایی، پوشش‌دهی یا گالوانیزه روی آن صورت می‌گیرد.

مقاومت تیرآهن ۱۶ چقدر است؟

تیرآهن سایز ۱۶ یکی از مقاوم‌ترین انواع تیرآهن در برابر نیروهای برشی، تنشی، خمشی و پیچشی است. این عامل البته بسته به ضخامت تیرآهن، نوع آلیاژ و استاندارد تولید متفاوت است. با افزایش ضخامت تیرآهن، مقاومت آن در برابر نیروهای یادشده افزایش می‌یابد.

کاربرد تیرآهن 16:

از جمله کاربردهای این سایز نیز می توان به ساخت خرپا ، پوشش سقف و پل لانه زنبوری اشاره نمود.  به طور معمول، در ساختمان هایی که دارای حجم نسبت بالایی هستند، از این تیرآهن ها جهت قرار دادن تیرهای فرعی استفاده می شود. کاربرد دیگر تیرآهن های 16، ساخت خرپا در ساختمان ها و یا سازه های دیگری مانند پل های بزرگ می باشد.

وزن تیرآهن ۱۶ چقدر است؟

وزن هر متر از تیرآهن ۱۶ با بال‌هایی به طول ۷۴ میلی‌متر، بسته به ضخامت جان و بال و آلیاژ این محصول، بین ۱۵٫۸ تا ۴۱٫۶ متر است. تولیدکننده‌ها، محصولات خود را با دو حرف V و L از نظر وزن متمایز می‌کنند. حرف V برای تیراهن‌های سنگین و حرف L مخصوص انواع سبک‌تر است. یک شاخه‌ی ۱۲ متری تیرآهن ۱۶، بین ۱۸۹٫۶ تا ۴۹۹٫۲ کیلوگرم وزن دارد.

جمع‌بندی

قیمت تیرآهن 16

قیمت‌ تیرآهن ممکن است بسته به شرایط بازار و عوامل دیگر تغییر کند. برای اطلاع از قیمت‌های جاری تیرآهن 16 به صفحه اصلقیمت تیرآهن ۱۶ سایت آهن بانک مراجعه کنید.

قیمت آهن 16 با توجه به کاربردهای متوسطی که نیاز به محصول با اندازه مناسب دارند، قرار می‌گیرد. این سایز تیرآهن به عنوان گزینه‌ای متوازن بین سایزهای ظریف‌تر و سنگین‌تر برای برخی از سازه‌ها انتخاب می‌شود.

تیرآهن 16 نسبت به تیرآهن 14 ظریف‌تر و نسبت به تیرآهن 18 سنگین‌تر است، به همین دلیل انتخاب این سایز تیرآهن برای برخی از پروژه‌ها متداول است.

لطفاً توجه داشته باشید که قیمت‌ها پویا هستند و ممکن است در طول زمان تغییر کنند. برای اطلاعات دقیق‌تر و به‌روزتر درباره قیمت اهن 16، به منابع معتبر و لیست قیمت‌های جاری مراجعه کنید.

نکاتی جهت قیمت روز تیرآهن 16

  • مانند هر کلاس دیگر ، نوسانات در بازار نیز بر قیمت مواد تأثیر می گذارد. قیمت میله ها متناسب با قیمت آهن تغییر می کند و این تغییرات تحت تأثیر قیمت جهانی آهن ، تقاضا ، تولید روزانه و غیره ، سوخت و همچنین تورم را نادیده می گیرند.
  • می توانید برای خرید به آهن بانک مراجعه کنید. برای خرید این محصول تحقیق کنید. آهن بانک با ارائه ی خدمات نوین در زمینه ی تیرآهن می تواند منبع مناسبی برای خرید تیرآهن مورد نظر شما باشد.
  • قیمت آهن همیشه در حال تغییر است و تیرآهن 16 به علت کاربرد فراوان همیشه بالا رفتن قیمت را در آن میبینیم.
  • در نتیجه برای خریدی امن و مطمئن پیشنهاد ما به شما آهن بانک است تا بتوانید بهترین خدمات را در خرید کالایی بسیار مرغوب داشته باشید.

اگر مایلید از قیمت تیرآهن 16 مطلع شوید می توانید با کارشناسان آهن بانک مرکز خرید و فروش آهن آلات  تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات دقیق تری درباره قیمت روز تیرآهن بدست آورید.

از آنجایی که در ایران و در این وضعیت اقتصادی هر روز قیمت های انواع کالا ها تغییر می کند نمی توان قیمت قطعی برای تیرآهن در نظر گرفت برای همین در این سایت می توانید از جدول قیمت های تیرآهن 16 که به صورت لحظه ای با کاهش و افزایش قیمت تغییر می کند کمک بگیرید.

خرید آنلاین تیرآهن 16 از آهن بانک

اگر می خواهید برای خرید تیر آهن 16 اقدام کنید، خرید آنلاین کمک می کند تا صرفه جویی قابل توجهی در زمان و هزینه های مربوط به رفت و آمد داشته باشید. برای شروع فرایند خرید، ابتدا به حساب کاربری خود در  آهن بانک وارد شوید یا اکانت جدیدی بسازید.

پس از آن، محصول مورد نظر را انتخاب کنید و مقدار آن را وارد کنید. در قدم های بعد، باید اطلاعات خریدار را وارد کرده و سپس، آن ها را تایید کنید. بعد از انجام این مراحل، نوع باربری را انتخاب کنید و با پرداخت بیعانه، پیش فاکتور دریافت نمایید. در نهایت، می توانید با پرداخت کامل هزینه، فاکتور دریافت کنید و بار خود را در محل مورد نظر، تحویل بگیرید.

فهرست