1. آهن بانک
 2. تیرآهن ذوب آهن
 3. تیرآهن ۱۴ ذوب آهن
تیرآهن 14 ذوب آهن
محصولات مشابه: تیرآهن ذوب آهن
سایز مشابه: قیمت تیرآهن 14

تیرآهن ۱۴ ذوب آهن

میانگین امتیاز کاربران
دیدگاه 2 کاربر
71,300 
آخرین بروز رسانی قیمت:
12:00 1398/12/11
برند: ذوب آهن
طول شاخه: 12 متری
سایز: 14
واحد: کیلوگرم
وزن تقریبی: 155
محل تحویل: کارخانه
نمودار قیمت

توضیحات محصول

تیرآهن 14

 قیمت تیرآهن ۱۴ ذوب آهن اصفهان مانند سایر قیمت تیرآهن ۱۴ در سایت آهن بانک هر روز آپدیت می شود . تیرآهن چهارده ذوب آهن اصفهان حائز استاندارد های IPE,INP,IPB است . واحد فروش این تیرآهن نیز شاخه ای است.وزن هر شاخه ی ۱۲ متری تیرآهن چهارده،۱۲۴ کیلوگرم می باشد.فاصله بین دو بال این تیرآهن ۱۱۲ میلیمتر بوده و سطح مقطع آن ۱۶.۴ سانتیمتر مربع می باشد.

تیرآهن ۱۴ ذوب آهن اصفهان حائز استاندارد های IPE,INP,IPB بوده و در قسمت های پایینی ساختمان به عنوان پل های لانه زنبوری و در بناهای سنگین مورد استفاده قرار می گیرد.واحد فروش این تیرآهن نیز شاخه ای است.وزن هر شاخه ی ۱۲ متری تیرآهن ۱۴ ،۱۲۴ کیلوگرم می باشد.فاصله بین دو بال این تیرآهن ۱۱۲ میلیمتر بوده و سطح مقطع آن ۱۶.۴ سانتیمتر مربع می باشد.

معرفی معایب تیرآهن ۱۴

قیمت تیر آهن 14

.ضعیف شدن در دما های بالا:
یکی از نقاط ضعف سازه های فلزی این است که در زمان افزایش دما مقاومت آنها کاهش می یابد.به طوری که اگر دمای تیرآهن های سازه ای از ۵۰۰ به ۶۰۰ افزایش یابد خطر تخریب سازه را تهدید خواهد کرد.

۲.تخریب ساختار تیرآهن در برابر عوامل خارجی:
با تغییر آب و هوا و نیز تغییر رطوبت ساختار تیرآهن ها ممکن است تغییر کند و حتی ممکن است ابعاد آنها دست خوش تغییر شود.برای جلوگیری از این اتفاقات باید هزینه هایی صرف محافظت و نگهداری ساختمان شود.

۳.تمایل تیرآهن ها به کمانش:
کمانش واکنشی است که از سوی عناصر تحت فشار بروز داده می شود که در آن دگرگونی شکل جانبی ناگهانی در عناصر ساختمان رخ می دهد.تیرآهن ۱۴ نیز مانند درگر تیرآهن ها تمایل به کمانش دارد.

۴.پیوند نامناسب قطعات:
اتصال استاندارد قطعات فلزی مانند تیرآهن ها با پرچ و پیچ انجام می شود.اما در ایران این پیوند و اتصال با جوش انجام شده و به دلیل عدم مهارت و نظارت کافی توسط جوشکاران و مهندسان با مشکلاتی در آینده روبرو می شوند.

معرفی برترین تولید کننده ی تیرآهن ۱۴

برترین تولید کننده تیرآهن 14

شرکت ذوب آهن اصفهان در سال ۹۷ در صدر لیست برترین تولید کنندگان داخلی تیرآهن قرار گرفت.در این کارخانه دو نوع تیرآهن چهارده تولید می شود که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

۱.تیرآهن بال باریک شیبدار IPN (شاخه ی ۱۲ متری با وزن ۱۷۱.۶ کیلوگرمی)
تیرآهن بال باریک شیبدار که در کارخانه ی ذوب آهن اصفهان تولید می شود نشان استاندارد ملی ایران به شماره ۳۲۷۷ را دارد.در جدول زیر مشخصات این تیرآهن آورده شده است.

مشخصات تیرآهن بال باریک شیبدار تولیدی کارخانه ذوب آهن اصفهان

۲.تیرآهن بال پهن موازی H (شاخه  ۱۲ متری با وزن ۴۰۴.۴ کیلوگرم)

این تیرآهن ها گرم نوردیده هستند و در کارخانه ی ذوب آهن اصفهان بر مبنای استاندارد ها ISIRI 14484 تولید می شوند.

تیرآهن 14 ذوب آهن

 

نظرات کاربران

1 دیدگاه برای تیرآهن ۱۴ ذوب آهن

 1. مظاهر محمدبیگی

  سلام
  قیمت تیرآهن ها را به روز می زدید، اما مدتی هست آپدیت نشده

  • آهن بانک

   با سلام
   جناب محمدبیگی در چند هفته گذشته در حال بروز رسانی سایت و تغییر ساختار صفحات و نحوه نمایش قیمت ها بودیم که اگر دقت کنید با یک ساختار بسیار زیبا و حرفه ای و دقیق می توانید قیمت بروز انواع تیرآهن را به تفکیک سایز و کارخانه و مح تحویل مشاهده کنید
   و قیمت همه محصولات از جمله قیمت تیرآهن و قیمت ورق به صورت روزانه و دقیق قرار خواهد گرفت
   موفق باشید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشتهٔ بعدی
تیرآهن ۱۶ ذوب آهن
فهرست