1. آهن بانک
  2. محصولات برچسب خورده “قیمت تیرآهن 14”

قیمت تیرآهن 14

قیمت تیرآهن 14 (کارخانه اهواز ، تهران ، فایکو ، یزد ، ذوب آهن اصفهان) به صورت آنلاین

در سایت آهن بانک می توانید قیمت روز تیرآهن از جمله تیرآهن 14 را ببینید . علاوه بر قیمت کلیه اطلاعاتی که هنگام خرید تیرآهن 14 لازم است بدانید را در این سایت می توانید مشاهده کنید .همان طور که در این صفحه مشاهده می کنید قیمت تیرآهن 14 اهواز ، فایکو ، یزد ، تهران و ذوب آهن اصفهان به صورت لحظه ای قرار داده شده است .

تیرآهن 14 فایکو

تیرآهن ۱۴ فایکو

برای قیمت تماس بگیرید
تاریخ بروز رسانی قیمت: 1399/10/29
برند: فایکو
طول شاخه: 14 متری
واحد: شاخه
سایز: 12
وزن تقریبی: 140
محل تحویل: کارخانه

کارخانه های تأمین کننده تیرآهن 14 در ایران

در ایران به دلیل وجود منابع فلزی زیاد از جمله سنگ آهن کارخانجات بسیاری وجود دارند که در زمینه تولید تیرآهن فعالیت می کنند . از جمله این کارخانه ها می توان به فایکو ، اهواز ، یزد ، ذوب آهن اشاره کرد . این کارخانه ها از تأمین کنندگان اصلی تیرآهن 14 آهن بانک هستند .

علاوه بر این کارخانه ها ، از کارخانه های دیگری که تولید کننده تیرآهن 14 هستند می توان به : کارخانه فولاد ناب تبریز ، مجتمع تولیدی فولاد صنعت بناب ، پروفیل صنعت ماهان ، مجتمع جهان فولاد غرب کرمانشاه و فولاد خوزستان اشاره کرد . برای سفارش و خرید تیرآهن 14 حتما قیمت تیرآهن 14 را با دقت در این کارخانه ها مقایسه کنید .

 کاربرد و ویژگی های تیرآهن ۱۴

وزن هر شاخه تیرآهن 14 ، 12 متری با چگالی 7.86 ، 155 کیلوگرم است . تیرآهن 14 در ایران با معمولا با استاندارد IPE  ساخته می شود .  تیرآهن 14 به شکل  I ،  قطر و ضخامت ثابتی دارد . در تیرآهن های با استاندارد  IPE هرچه ارتفاع مقطع تیرآهن افزایش یابد ، مقاومت آن در برابر بار نیز افزایش می یابد بنابراین تیرآهن 14 مقاومت بالاتری نسبت به تیرآهن 12 دارد . طول شاخه های تیرآهن 14 ،6 الی 12 متر می باشد .

تیرآهن 14 در ایران مرسوم ترین نوع تیرآهن است و بیشترین استفاده را دارد . تیرآهن 14 معمولا در ساختمان به صورت ستون ، خرپا ، نعل ، تیر در پوشش سقف ها و پل های لانه زنبوری استفاده می شود .از تیرآهن 14 هم چنین می توان برای پل های لانه زنبوری و در بناهای سنگین استفاده کرد .

روال سفارش تیرآهن 14 در آهن بانک به صورت تلفنی

جهت سفارش تلفنی تیرآهن 14 در سایت آهن بانک می توانید با شماره تلفن : 03132656534 تماس حاصل فرمایید .کارشناسان این مجموعه در روزهای شنبه تا پنجشنبه ساعت 8 الی 5 بعد از ظهر پاسخ گوی تمامی سؤالات شما هستند .اگر قصد خرید تیرآهن 14 دارید حتما ابتدا با کارشناسان ما تصمیم بگیرید تا از قیمت دقیق مطلع شوید سپس سفارش خود را ثبت کنید تا از خرید خود اطمینان کامل داشته باشید .

قیمت تیرآهن 14 ذوب آهن اصفهان در طی یک سال گذشته

قیمت تیرآهن 14 در سال 1398 مانند دیگر سایزهای تیرآهن دستخوش تغییرات بسیاری بود، در تصویر زیر روند تغییرات قیمت این محصول را می توانید ملاحضه کنید.

قیمت تیرآهن 14

قیمتی که در نمودار فوق برای تیرآهن 14 ملاحضه می کنید بر اساس واحد کیلوگرم می باشد و محل تحویل درب کارخانه است.

قیمت تیرآهن 14 ذوب آهن اصفهان بر اساس هر شاخه است.نمودار قیمت در بازه ی زمانی یک ماهه  گذشته نشان می دهد که روند تغییر قیمت نزولی بوده و بازار چند روزی است که رو به ثبات میل کرده و از قیمت لحظه ای خبری نیست.

معرفی معایب تیرآهن 14

قیمت تیر آهن 14

.ضعیف شدن در دما های بالا:
یکی از نقاط ضعف سازه های فلزی این است که در زمان افزایش دما مقاومت آنها کاهش می یابد.به طوری که اگر دمای تیرآهن های سازه ای از 500 به 600 افزایش یابد خطر تخریب سازه را تهدید خواهد کرد.

2.تخریب ساختار تیرآهن در برابر عوامل خارجی:
با تغییر آب و هوا و نیز تغییر رطوبت ساختار تیرآهن ها ممکن است تغییر کند و حتی ممکن است ابعاد آنها دست خوش تغییر شود.برای جلوگیری از این اتفاقات باید هزینه هایی صرف محافظت و نگهداری ساختمان شود.

3.تمایل تیرآهن ها به کمانش:
کمانش واکنشی است که از سوی عناصر تحت فشار بروز داده می شود که در آن دگرگونی شکل جانبی ناگهانی در عناصر ساختمان رخ می دهد.تیرآهن 14 نیز مانند درگر تیرآهن ها تمایل به کمانش دارد.

4.پیوند نامناسب قطعات:
اتصال استاندارد قطعات فلزی مانند تیرآهن ها با پرچ و پیچ انجام می شود.اما در ایران این پیوند و اتصال با جوش انجام شده و به دلیل عدم مهارت و نظارت کافی توسط جوشکاران و مهندسان با مشکلاتی در آینده روبرو می شوند.

معرفی برترین تولید کننده ی تیرآهن 14

برترین تولید کننده تیرآهن 14

شرکت ذوب آهن اصفهان در سال 97 در صدر لیست برترین تولید کنندگان داخلی تیرآهن قرار گرفت.در این کارخانه دو نوع تیرآهن چهارده تولید می شود که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

1.تیرآهن بال باریک شیبدار IPN (شاخه ی 12 متری با وزن 171.6 کیلوگرمی)
تیرآهن بال باریک شیبدار که در کارخانه ی ذوب آهن اصفهان تولید می شود نشان استاندارد ملی ایران به شماره 3277 را دارد.در جدول زیر مشخصات این تیرآهن آورده شده است.

مشخصات تیرآهن بال باریک شیبدار تولیدی کارخانه ذوب آهن اصفهان

2.تیرآهن بال پهن موازی H (شاخه  12 متری با وزن 404.4 کیلوگرم)

این تیرآهن ها گرم نوردیده هستند و در کارخانه ی ذوب آهن اصفهان بر مبنای استاندارد ها ISIRI 14484 تولید می شوند.

تیرآهن 14 ذوب آهن

 

 

فهرست